Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2014, 18:00

Wersja HD Heroes of Might & Magic III ukaże się już w styczniu

W ponad 15 lat od wydania pierwowzoru, firma Ubisoft ogłosiła dziś zamiar wydania odświeżonej wersji klasycznej strategii turowej Heroes of Might & Magic III. Jej premiera planowana jest na 29 stycznia 2015 roku.

Grafika w porównaniu do pierwowzoru bardzo mocno zyska na szczegółowości.

Nieco ponad 15 lat minęło od wydania stworzonej przez studio New World Computing strategii turowej, która przez wielu graczy nadal jest uważana za niedościgniony wzór nie tylko dla innych przedstawicieli gatunku, ale i całej branży. Mowa oczywiście o Heroes of Might & Magic III, a wspominamy o tej produkcji dlatego, że już za niecałe dwa miesiące ukaże się ona na rynku w wersji HD.

Fani tego dzieła mogą zaznaczać w kalendarzu datę 29 stycznia przyszłego roku – to wtedy odświeżone HoMM III zadebiutuje na PC (poprzez platformę Steam), a także na tabletach z systemem Android oraz iOS. Gra zostanie przystosowana do szerokich ekranów, znacznie zwiększy się także obsługiwana rozdzielczość. Wszystko to nie wpłynie znacząco na klimat produkcji – baśniowy styl zostanie utrzymany, natomiast modele postaci, potworów oraz zamków zostaną wzbogacone w szczegóły. Trzecia część serii Heroes of Might & Magic pozwoli nam ponownie rozegrać siedem różnorodnych kampanii i rzucić wyzwanie innym graczom w trybie wieloosobowym – lokalnym na tabletach, sieciowym oraz lokalnym na PC.

Bez obaw – pomimo unowocześnień baśniowy styl całej produkcji zostanie utrzymany.

Niestety, odświeżone wydanie będzie obejmować wyłącznie podstawową wersję gry, The Restoration of Erathia. Nie ujrzymy więc – przynajmniej na razie – dwóch dodatków, The Shadow of Death oraz Armageddon's Blade (zapewne otrzymamy je w postaci DLC). Nie wiadomo także, w jakiej cenie zakupimy ten tytuł. Heroes of Might & Magic III – HD Edition zostanie wydane przez firmę Ubisoft, natomiast produkcją odświeżonej wersji zajmuje się studio DotEmu.

Gracze nie doczekają się znaczących zmian w rozgrywce.

Poszukiwania Graala w odświeżonej szacie graficznej powinny być co najmniej tak samo emocjonujące, jak pod koniec ubiegłego wieku.

Gra w wersji na tablety ma zapewnić użytkownikom intuicyjne, dotykowe sterowanie.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Might & Magic
  2. Oficjalna strona internetowa studia DotEmu
  3. Oficjalna strona internetowa firmy Ubisoft

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

więcej