Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2014, 22:18

Ubisoft tłumaczy się z zamieszania wokół wersji HD Heroes of Might & Magic III

Firma Ubisoft poważnie podpadła ostatnimi czasy graczom, kiedy opublikowała materiały promocyjne do Heroes of Might & Magic III: HD Edition, znacznie zaniżające jakość grafiki w oryginalnej grze. Teraz Francuzi postanowili wytłumaczyć się graczom z całego zamieszania.

Heroes of Might & Magic III to jedna z niewielu produkcji, w które grał chyba każdy gracz, a wielu z nas nadal żywi do tej wiekowej już strategii turowej ogromny sentyment. Wtorkowa informacja na temat planowanej na styczeń wersji HD powinna więc wywołać wyłącznie entuzjastyczne reakcje. I tak zapewne by się stało, gdyby nie fakt, że wydawca – firma Ubisoft – w grafikach promocyjnych mocno zaniżył jakość oprawy wizualnej oryginalnej gry z 1999 roku. W obliczu ostrej krytyki Francuzi postanowili wyjaśnić całe zamieszanie poprzez oświadczenie na portalu Facebook.

Tą jedną grafiką Ubisoft wywołał nie lada zamieszanie. - Ubisoft tłumaczy się z zamieszania wokół wersji HD Heroes of Might & Magic III - wiadomość - 2014-12-11
Tą jedną grafiką Ubisoft wywołał nie lada zamieszanie.

Możemy w nim przeczytać między innymi o sposobie, w jaki ekipa DotEmu, odpowiedzialna za odświeżoną wersję tego klasycznego tytułu, przerabia go na jakość HD. Dla fanów kultowej „trójki” najważniejsze jednak będzie wytłumaczenie, dlaczego na materiałach promocyjnych potwory z Heroes of Might & Magic III wyglądały o wiele gorzej, niż je zapamiętaliśmy: „Porównawcza grafika, którą poprzednio opublikowaliśmy, prezentuje trzykrotnie powiększony model postaci z mapy przygody w wysokiej rozdzielczości i przeciwstawia go również powiększonemu odpowiednikowi z oryginału”. Następnie francuska firma przeprasza za zamieszanie i zapewnia, że publikacja niesławnego obrazka nie miała na celu zdyskredytowania produkcji New World Computing: „Tą grafiką chcieliśmy przedstawić Wam szczegółowość naszego remake'u bez jednoczesnego umniejszania jakości, jaką reprezentowała kochana przez nas gra z 1999 roku”.

Tym razem francuska firma postanowiła opublikować nieco dokładniejsze porównanie. - Ubisoft tłumaczy się z zamieszania wokół wersji HD Heroes of Might & Magic III - wiadomość - 2014-12-11
Tym razem francuska firma postanowiła opublikować nieco dokładniejsze porównanie.

Trudno powiedzieć, czy to wytłumaczenie przekona graczy. Niesmak z pewnością pozostanie – cała sytuacja wyglądała bowiem jak próba zwrócenia większej uwagi na planowany na końcówkę stycznia remake. Dziwi jedynie, że taka firma jak Ubisoft nie przewidziała ewentualnych skutków swojego niedopowiedzenia – tym bardziej, że chodzi przecież o grę nie tylko powszechnie znaną, ale i popularną nawet w piętnaście lat od premiery.

Do znacznie bardziej szczegółowej Erathii wybierzemy się już pod koniec stycznia. - Ubisoft tłumaczy się z zamieszania wokół wersji HD Heroes of Might & Magic III - wiadomość - 2014-12-11
Do znacznie bardziej szczegółowej Erathii wybierzemy się już pod koniec stycznia.

Przypomnijmy, że premiera Heroes of Might & Magic III: HD Edition jest planowana na 29 stycznia przyszłego roku. W porównaniu do oryginału nie zmieni się rozgrywka, mocno poprawiona zostanie natomiast oprawa wizualna. Niestety, początkowo w wysokiej rozdzielczości ukaże się jedynie podstawowa wersja gry, The Restoration of Erathia – twórcy we wpisie na oficjalnej stronie internetowej przyznali bowiem, że nie posiadają dostępu do kodu źródłowego dwóch dodatków, Armageddon's Blade oraz The Shadow of Death. Oprócz PC tytuł trafi na tablety z systemem iOS oraz Android.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Might & Magic
  2. Oficjalna strona internetowa studia DotEmu
  3. Oficjalna strona internetowa firmy Ubisoft