Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2021, 11:39

autor: Krystian "GRG" Rzepecki

Dziś start Steam Next Fest - będzie można zagrać w dema klikuset gier

Przygotujcie się na tydzień odkrywania growych perełek. Dziś startuje kolejny Steam Next Fest z setkami dem, wywiadami z twórcami oraz promocjami.

Czeka nas tydzień demowego szaleństwa na Steamie! Dziś o 19:00 ruszy październikowa edycja wydarzenia Steam Next Fest, podczas którego promowana jest cała masa gier z demami do wypróbowania przez graczy.

Od 1 do 7 października, udostępnionych zostanie łącznie kilkaset dem. Będą także wywiady z twórcami gier, streamy przedstawiające rozgrywkę, a także czasowe promocje na wybrane tytuły. Wydarzenie ma na celu pomóc twórcom niezależnym zaprezentować najciekawsze produkcje szerszemu gronu użytkowników platformy Steam. Podobnie jak w przypadku poprzedniego Steam Next Fest nie znamy pełnej listy gier, ale w krótkim teaserze zapowiadającym festiwal pojawiło się kilka interesująco zapowiadających się tytułów:

Gry z potwierdzonymi demami na Steam Next Fest

 • Airhead – połączenie gry logicznej i metroidvanii, w którym kierujemy poczynaniami wypełnionej powietrzem głowy i reszty ciała, zmuszonymi do współpracy w nieprzyjaznym świecie.
 • Unexplored 2: The Wayfarer's Legacy – wymagający roguelite RPG z otwartym światem i grafiką w stylu Moebiusa; kontynuacja gry z 2017 roku.
 • ANNO: Mutationem – przygodowa gra akcji z elementami RPG, osadzona w cyberpunkowym świecie i okraszona oryginalną grafiką stanowiącą połączenie pixelowych postaci 2D z trójwymiarowym otoczeniem.
 • Biwar Legend of Dragon Slayer – trzecioosobowa gra akcji w świecie fantasy inspirowanym folklorem oraz architekturą wyspy Bali i indonezyjskiej części Nowej Gwinei.
 • Mahokenshi – miks turowej strategii z karcianką w świecie fantasy czerpiącym inspiracje z azjatyckich legend.
Dziś start Steam Next Fest - będzie można zagrać w dema klikuset gier - ilustracja #1
Mahokenshi
 • Decoherence – ciekawy arena shooter z elementami strategii. Planujemy rozstawienie, role i uzbrojenie robotów na losowo generowanych arenach w trybie PvP lub jednoosobowym. Gracz może przejmować kontrolę nad poszczególnymi robotami w czasie walki.
 • Inscryption – mroczna karcianka z elementami rougelike, horroru i gier typu escape room.
 • Negative Nancy – czarna komedia z wieloma zakończeniami, w której nauczycie się być asertywnymi do bólu.
 • Starship Troopers: Terran Command – RTS osadzony w świecie Żołnierzy kosmosu.
 • Life of Delta – przygodówka typu point-and-click z robotami w postapokaliptycznym świecie od studia Daedalic Entertainment.
 • Tunic – przygody uroczego liska w izometrycznej grze akcji przypominającej The Legend of Zelda: Link's Awakening.
Dziś start Steam Next Fest - będzie można zagrać w dema klikuset gier - ilustracja #2
Tunic
 • Itorah – platformówka z piękną rysowaną grafiką, osadzona w klimatach fantasy inspirowanych folklorem Ameryki Łacińskiej.

Zaledwie dwanaście gier na początek, ale każda prezentuje się bardzo dobrze. Przygotujcie się na najbliższy tydzień testów i wynajdujcie najciekawsze perełki podczas Steam Next Fest. Podzielcie się wrażeniami, opisując najfajniejsze produkcje w komentarzach. Poprzednia edycja festiwalu, odbywająca się w czerwcu tego roku, pozwoliła przetestować 700 wersji demonstracyjnych gier, z czego najciekawsze strategie przedstawiliśmy w naszym mini-przeglądzie tutaj.

To jednak nie koniec ciekawych wydarzeń na Steamie. Już 21 października startuje Digital Tabletop Fest poświęcony erpegom i cyfrowym planszówkom.

Jeśli lubicie tego typu produkcje, to przygotujcie się na ciekawe promocje, wywiady i gameplaye. W tym miejscu dostępny jest plan wydarzenia, a w nim m.in. godzinny wywiad z projektantem Disco Elysium, panel poświęcony grze Necromunda: Hired Gun, nowe szczegóły dotyczące Baldur's Gate 3 od Larian Studios, prezentacja gier Gloomhaven, The Last Spell oraz Game of Thrones: The Board Game – Digital Edition. Aby nie przegapić wydarzenia, możecie ustawić sobie powiadomienie na konto Steam.

E3 2021