Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Starship Troopers: Terran Command (PC)

Starship Troopers: Terran Command PC

Starship Troopers: Terran Command to oparty na defensywie RTS wzorowany na popularnym They Are Billions. Gracz wciela się w dowódcę tytułowych żołnierzy kosmosu, którzy zostają zrzuceni na planetę opanowaną przez hordy obcych z rasy insektoidalnych Arachnidów.

Strategiczne | science fiction | RTS | tower defense | filmy

PC Windows
Okładka Starship Troopers: Terran Command (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2021

2021

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Starship Troopers: Terran Command to strategia czasu rzeczywistego korzystająca z licencji filmowej serii, u nas znanej jako Żołnierze kosmosu. Produkcję opracowało studio The Artistocrats, mające na koncie Order of Battle: World War II.

Fabuła

Gra obsadza nas w roli dowódcy jednostki tytułowych żołnierzy kosmosu. Zostają oni zrzuceni na obcą planetę z ludzką kolonią, która została zaatakowana przez agresywną rasę insektoidalnych Arachnidów.

Mechanika

Starship Troopers: Terran Command to RTS koncentrujący się na aspekcie defensywnym. Podczas produkcji autorzy zainspirowali się zwłaszcza popularnym They Are Billions. W trakcie zabawy dowodzimy niewielkimi oddziałami, które zmuszone zostają do walki z hordami obcych. Aby wygrać konieczne jest wykorzystywanie właściwości terenu, w tym zwłaszcza miejsc mogących pełnić rolę wąskich gardeł utrudniających marsz wrogich sił, oraz staranne pozycjonowanie struktur i urządzeń defensywnych. Do naszej dyspozycji oddanych zostało także wiele typów jednostek dysponujących unikalnym uzbrojeniem oraz zdolnościami.

Gra oferuje dynamiczną kampanię, w ramach której toczymy wojnę o całą planetę. Nasze decyzje, sukcesy i porażki kształtują dalszy przebieg konfliktu oraz kolejne wyzwania. Gracz może niewolniczo wykonywać rozkazy dowództwa, nawet gdy spowodują duże straty w ludziach, co nagrodzone zostaje dostępem do lepszych jednostek i sprzętu. Możliwe jednak również dokonywanie własnych wyborów, co skutkuje słabszym wsparciem ze strony przełożonych, ale zapewnia nam większą swobodę przy planowaniu strategii wojennej.

W trakcie kampanii odblokowujemy coraz lepszy sprzęt i zdolności dzięki drzewkom rozwoju. Zwykli żołnierze są jedynie mięsem armatnim, ale gracz otrzymuje także możliwość dołączania do oddziałów dowódców, których zdolności rosną z bitwy na bitwę.

Tryby gry

Starship Troopers: Terran Command oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Gra posiada w pełni trójwymiarową oprawę graficzną. Skutecznie odtwarza ona klimat filmowego pierwowzoru i oferuje imponująca skalę starć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.7 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Gry podobne do Starship Troopers: Terran Command

Wymagania wiekowe Starship Troopers: Terran Command

16+

Wymagania sprzętowe Starship Troopers: Terran Command

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550 / Radeon HD 6570 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit
Starship Troopers Terran Command - zapowiedziano RTS-a w stylu They Are Billions
Starship Troopers Terran Command - zapowiedziano RTS-a w stylu They Are Billions

wiadomość3 grudnia 2019

Znane z Order of Battle: World War II studio The Artistocrats pracuje nad Starship Troopers: Terran Command, czyli opartą na filmowej licencji strategią czasu rzeczywistego wzorowaną na popularnym They Are Billions.