Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Starship Troopers: Terran Command (PC)
OkładkaStarship Troopers: Terran Command (PC)

Starship Troopers: Terran Command PC

Starship Troopers: Terran Command to oparty na defensywie RTS wzorowany na popularnym They Are Billions. Gracz wciela się w dowódcę tytułowych żołnierzy kosmosu, którzy zostają zrzuceni na planetę opanowaną przez hordy obcych z rasy insektoidalnych Arachnidów.

Strategiczne | science fiction | RTS | tower defense | filmy

Starship Troopers: Terran Command Premiera PC

16czerwca2022

Steam

16czerwca2022

producent: The Artistocrats wydawca: Matrix Games/Slitherine Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Starship Troopers: Terran Command

Twierdza: Krzyżowiec II

Stargate: Timekeepers

They Are Billions

Starship Troopers: Terran Command to strategia czasu rzeczywistego korzystająca z licencji filmowej serii, u nas znanej jako Żołnierze kosmosu. Produkcję opracowało studio The Artistocrats, mające na koncie Order of Battle: World War II.

Fabuła

Naszą przygodę rozpoczynamy na znanej fanom filmu planecie Klendathu. Dość szybko jednak trafiamy na pustynny świat Kwalasha, i to tam toczy się większość rozgrywki. Gra obsadza nas w roli dowódcy jednostki tytułowych żołnierzy kosmosu, którzy mają pomóc miejscowym rolnikom uporać się z plagą nękających ich Arachnidów. Jest to rasa agresywnych insektoidalnych obcych.

Ramy czasowe produkcji nie są do końca znane, jednak przygoda dzieje się równolegle do trzeciej odsłony filmu, w okolicach katastrofalnej w skutkach bitwy o Roku San.

Mechanika

Starship Troopers: Terran Command to RTS koncentrujący się na aspekcie defensywnym. Podczas produkcji autorzy zainspirowali się zwłaszcza popularnym They Are Billions. Jednak należy podkreślić, że tytuł nie skupia się na budowaniu bazy. Przez większość rozgrywki naszym zadaniem jest poruszanie się z jednego punktu do drugiego i zajmowanie dogodnych pozycji obronnych, umacnianie ich w celu odparcia nadciągających Arachnidów oraz likwidacja gniazd insektów.

W trakcie zabawy dowodzimy niewielkimi oddziałami, które zmuszone zostają do walki z hordami obcych. Do dyspozycji graczy oddanych zostało wiele typów jednostek dysponujących unikalnym uzbrojeniem oraz zdolnościami. Aby wygrać konieczne jest jednak wykorzystywanie właściwości terenu, zwłaszcza miejsc mogących pełnić rolę wąskich gardeł utrudniających marsz wrogich sił. Niezbędne jest również staranne pozycjonowanie struktur i urządzeń defensywnych. Jest to szczególnie ważne, gdyż deweloperzy zastosowali mechaniki True Light of Sight oraz True Line of Fire, które wpływają na możliwości prowadzenia ostrzału i obserwowania terenu, sprawiając jednocześnie, że w wypadku naszej nieuwagi, przeciwnikom jest łatwiej nas zaskoczyć.

Gra oferuje podzieloną na 20 misji dynamiczną kampanię, w ramach której toczymy wojnę o całą planetę oraz specjalny scenariusz szkoleniowy pełniący rolę samouczka. W trakcie kampanii odblokowujemy coraz lepiej wyspecjalizowane oddziały, skuteczne przeciw nowym typom insektów. Jednostki gromadzą doświadczenie bojowe, dzięki któremu zyskują jedną z dwóch dodatkowych zdolności.

Ponadto gracze szukający wytchnienia od kampanii rozegrać specjalne misje na dwóch różnych mapach, z unikalnymi wyzwaniami dla każdej z nich.

Tryby gry

Starship Troopers oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Gra posiada w pełni trójwymiarową oprawę graficzną. Skutecznie odtwarza ona klimat filmowego pierwowzoru.

Ciekawostki

Warto pamiętać, że film Starship Troopers powstał na podstawie powieści o tym samym tytule autorstwa Roberta A. Heinleina. W naszym kraju wydano ją pod tytułem Kawaleria Kosmosu (1994 r) oraz Żołnierze Kosmosu (2008 r.).

Ostatnia modyfikacja 3 kwietnia 2024

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,2 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.2 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Starship Troopers: Terran Command cena w dniu premiery: 107,99 PLN

Wymagania wiekowe Starship Troopers: Terran Command: 16+

Starship Troopers: Terran Command Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 1050 / Radeon RX 560 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 8/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 10/11 64-bit