Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Starship Troopers: Terran Command (PC)
OkładkaStarship Troopers: Terran Command (PC)

Starship Troopers: Terran Command PC

Starship Troopers: Terran Command to oparty na defensywie RTS wzorowany na popularnym They Are Billions. Gracz wciela się w dowódcę tytułowych żołnierzy kosmosu, którzy zostają zrzuceni na planetę opanowaną przez hordy obcych z rasy insektoidalnych Arachnidów.

Strategiczne | science fiction | RTS | tower defense | filmy

Starship Troopers: Terran Command Premiera PC

grudzień2021

Steam

grudzień2021

producent: The Artistocrats wydawca: Matrix Games/Slitherine Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Starship Troopers: Terran Command

Twierdza: Krzyżowiec II

They Are Billions

Stargate: Timekeepers

Starship Troopers: Terran Command to strategia czasu rzeczywistego korzystająca z licencji filmowej serii, u nas znanej jako Żołnierze kosmosu. Produkcję opracowało studio The Artistocrats, mające na koncie Order of Battle: World War II.

Fabuła

Naszą przygodę rozpoczynamy na znanej fanom filmu planecie Klendathu. Dość szybko jednak trafiamy na pustynny świat Kwalasha, i to tam toczy się większość rozgrywki. Gra obsadza nas w roli dowódcy jednostki tytułowych żołnierzy kosmosu, którzy mają pomóc miejscowym rolnikom uporać się z plagą nękających ich Arachnidów. Jest to rasa agresywnych insektoidalnych obcych.

Ramy czasowe produkcji nie są do końca znane, jednak przygoda dzieje się równolegle do trzeciej odsłony filmu, w okolicach katastrofalnej w skutkach bitwy o Roku San.

Mechanika

Starship Troopers: Terran Command to RTS koncentrujący się na aspekcie defensywnym. Podczas produkcji autorzy zainspirowali się zwłaszcza popularnym They Are Billions. Jednak należy podkreślić, że tytuł nie skupia się na budowaniu bazy. Przez większość rozgrywki naszym zadaniem jest poruszanie się z jednego punktu do drugiego i zajmowanie dogodnych pozycji obronnych oraz ich umacnianie, w celu odparcia nadciągających Arachnidów.

W trakcie zabawy dowodzimy niewielkimi oddziałami, które zmuszone zostają do walki z hordami obcych. Do dyspozycji graczy oddanych zostało wiele typów jednostek dysponujących unikalnym uzbrojeniem oraz zdolnościami. Aby wygrać konieczne jest jednak wykorzystywanie właściwości terenu, zwłaszcza miejsc mogących pełnić rolę wąskich gardeł utrudniających marsz wrogich sił. Niezbędne jest również staranne pozycjonowanie struktur i urządzeń defensywnych. Jest to szczególnie ważne, gdyż deweloperzy zastosowali mechaniki True Light of Sight oraz True Line of Fire, które wpływają na możliwości prowadzenia ostrzału i obserwowania terenu, sprawiając jednocześnie, że w wypadku naszej nieuwagi, przeciwnikom jest łatwiej nas zaskoczyć.

Gra oferuje podzieloną na 21 misji dynamiczną kampanię, w ramach której toczymy wojnę o całą planetę. Nasze decyzje, sukcesy i porażki kształtują dalszy przebieg konfliktu oraz kolejne wyzwania. Gracz może niewolniczo wykonywać rozkazy dowództwa, nawet gdy spowodują duże straty w ludziach, co nagrodzone zostaje dostępem do lepszych jednostek i sprzętu. Możliwe jest jednak również dokonywanie własnych wyborów, co skutkuje słabszym wsparciem ze strony przełożonych, ale zapewnia nam większą swobodę przy planowaniu strategii wojennej.

W trakcie kampanii odblokowujemy coraz lepszy sprzęt i zdolności dzięki drzewkom rozwoju. Zwykli żołnierze są jedynie mięsem armatnim, ale gracz otrzymuje także możliwość dołączania do oddziałów dowódców, których zdolności rosną z bitwy na bitwę.

Ponadto gracze szukający wytchnienia od kampanii, mają okazję zagrać w pojedyncze misje skirmish, skupiające się szybkich potyczkach. W nich poznają lepiej możliwości poszczególnych jednostek, a także zmierzą się z wyzwaniami czasowymi.

Tryby gry

Starship Troopers oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Gra posiada w pełni trójwymiarową oprawę graficzną. Skutecznie odtwarza ona klimat filmowego pierwowzoru.

Dodatkowe informacje

Warto pamiętać, że film Starship Troopers powstał na podstawie powieści o tym samym tytule, autorstwa Roberta A. Heinleina. W naszym kraju wydano ją pod tytułem Kawaleria Kosmosu (1994 r) oraz Żołnierze Kosmosu (2008 r.).

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Starship Troopers: Terran Command: 16+

Starship Troopers: Terran Command Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550 / Radeon HD 6570 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit