Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2021, 15:31

autor: Karol Laska

Żołnierze Kosmosu z gameplayem w stylu propagandy

RTS pod tytułem Starship Troopers: Terran Command otrzymał krótki gameplay, w którym możemy bliże zapoznać się z mechaniką oraz stylistyką gry.

W SKRÓCIE:
  1. wiemy już, jak wygląda gameplay z RTS-a studia The Artistocrats o nazwie Starship Troopers: Terran Command;
  2. produkcja ma zostać wydana „wkrótce”, choć Steam podpowiada, że stanie się to w 2021 roku.

Firma Slitherine opublikowała na swoim kanale youtube’owym krótki gameplay z jej nadchodzącej strategii czasu rzeczywistego pod tytułem Starship Troopers: Terran Command. W materiale możemy zobaczyć walkę grupy żołnierzy z kosmicznymi insektami. Należy jednak zaznaczyć, że to urywek rozgrywki z wersji beta produktu.

Co możemy powiedzieć po tym niespełna 2-minutowym filmiku? Na pewno to, że właśnie czegoś takiego się spodziewaliśmy – gra wygląda naprawdę nieźle. Widać, że Starship Troopers będzie wymagało nie tylko odpowiedniego zarządzania pozycją swoich wojsk, ale i podzielnej uwagi oraz refleksu w wydawaniu komend ze względu na sporo chaotycznej akcji dziejącej się na ekranie.

Gameplay opatrzony został propagandową narracją oraz patetyczną muzyką, które przywodzą na myśl filmy akcji lat 90., a więc i produkcję, na bazie jakiej Terran Command w ogóle powstaje, czyli Żołnierzy kosmosu Paula Verhoevena (reżysera znanego przede wszystkim z RoboCopa).

Niestety, na podstawie materiału nie jesteśmy w stanie podać dokładnej daty premiery dzieła. Napis „coming soon” (z pol. „nadchodzi wkrótce”) sugeruje, że twórcy nie chcą się deklarować i dają sobie czas, choć w karcie produktu na Steamie możemy przeczytać, iż w Żołnierzy kosmosu zagramy jeszcze w 2021 roku. Za powstanie tytułu odpowiada studio The Artistocrats, czyli twórcy serii Order of Battle. Ukaże się on jedynie na PC.