Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2021, 15:40

autor: AlexB

Enderal dostępny w Skyrim SE - fani stworzyli port

Społeczność miłośników The Elder Scrolls 5: Skyrim przygotowała nieoficjalny port słynnej modyfikacji Enderal na silnik Special Edition. Jego instalacja wymaga jednak nieco zachodu.

W SKRÓCIE
  1. Powstał fanowski port modyfikacji Enderal na silnik The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition.
  2. Może on zawierać kilka błędów, lecz najprawdopodobniej nie doczekamy się oficjalnego przeniesienia projektu na ulepszoną wersję Skyrima, gdyż ekipie SureAI brakuje na to czasu.

W 2016 roku miłośnicy The Elder Scrolls V: Skyrim otrzymali Enderala – ogromną modyfikację do przebojowego RPG-a od firmy Bethesda, oferującą zupełnie nową, zróżnicowaną krainę, kampanię na przeszło 30 godzin, szereg niespotykanych w oryginale mechanik itp. W lutym dwa lata temu projekt oficjalnie zadebiutował na Steamie. Pojawiły się wówczas doniesienia, że odpowiedzialna za moda ekipa SureAI zapowiedziała, iż rozważy wydanie jego portu na silnik The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition. Do dziś się tego nie doczekaliśmy i niestety już się nie doczekamy, gdyż twórcy poinformowali, że nie mają już odpowiedniej ilości wolnego czasu na rozwijanie swojego dzieła. Z odsieczą przyszli jednak fani. Przygotowali oni nieoficjalny port Enderala do Special Edition. Link do niego znajdziecie poniżej.

  1. Enderal SE w serwisie Nexus Mods

Instalacja nieoficjalnego portu Enderala na silnik The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition wymaga nieco zachodu. Odbywa się ona w dwóch etapach i potrzebuje minimum 15 GB wolnego miejsca na dysku. Lista rzeczy niezbędnych do działania projektu i dokładna instrukcja, w jaki sposób go uruchomić, a także dodatkowe wskazówki na przykład na temat tego, w jaki sposób poprawić wyświetlanie grafiki w grze, znajdują się w tym miejscu.

Niestety, jako że jest to nieoficjalny port, znajduje się w nim kilka błędów. Niektórzy gracze mogą natrafić na problemy z wyrzucaniem tytułu do pulpitu, zepsutymi modelami czy niepostępującymi zadaniami. Jeśli zauważycie tego typu bugi, to zgłaszajcie je na tej stronie. Możecie również rzucić okiem na Q&A obecne w dolnej części tej witryny. Niewykluczone, że znajdziecie tam sposób na naprawę Waszej usterki.

Mimo pewnych niedoskonałości, fanowskie przeniesienie Enderala na silnik The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition może przyciągnąć nowych odbiorców. Kto wie, być może ponowny skok popularności modyfikacji skłoni ekipę z SureAI do wyłuskania odrobiny czasu i poświęcenia kilku chwil na przygotowanie pełnoprawnego portu ich dzieła.

  1. Oficjalna strona ekipy SureAI
  2. Oficjalna strona cyklu The Elder Scrolls