Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Unexplored 2: The Wayfarer's Legacy (PC)

Unexplored 2: The Wayfarer's Legacy PC

Kontynuacja ciepło przyjętej gry RPG akcji typu roguelike. W Unexplored 2: The Wayfarer's Legacy trafiamy do generowanej proceduralnie krainy i staramy się zniszczyć tajemniczą Laskę Yendora, po drodze przeżywając rozmaite przygody.

RPG | fantasy | roguelike | widok izometryczny | crowdfunding | indie | RPG akcji | Epic Store exclusive

PC Windows
Okładka Unexplored 2: The Wayfarer's Legacy (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

9listopada2020

Zapisy do testów

Rejestracja pod adresem: https://www.bigsugar.games/beta

2021

2021

Epic Store

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Unexplored 2: The Wayfarer's Legacy to kontynuacja wydanej w 2017 roku produkcji typu roguelike pod tytułem Unexplored. Tytuł został opracowany przez autorów pierwowzoru, czyli studio Ludomotion, a jego wydaniem zajęła się firma Big Sugar.

Fabuła

Unexplored 2: The Wayfarer's Legacy przenosi nas do fantastycznego świata znanego z pierwszej części serii. Tym razem opuszczamy Loch Zatracenia (ang. Dungeon of Doom) i udajemy się na powierzchnię, by zniszczyć tajemniczą Laskę Yendora (ang. Staff of Yendor). Nie będzie to łatwe, gdyż mroczne siły stopniowo przejmują kontrolę nad całą krainą.

Mechanika

W grze Unexplored 2: The Wayfarer's Legacy akcję ukazano z lotu ptaka. W trakcie zabawy przemierzamy rozległy świat, który zaprojektowano w taki sposób, by sprawiał wrażenie żywego. Składają się na niego gęste lasy, malownicze doliny, górskie szczyty, a także klaustrofobiczne podziemia. W każdym z tych miejsc czyhają niebezpieczeństwa w postaci wrogo nastawionych ludzi i agresywnych bestii. W połączeniu z faktem, że w omawianej produkcji zaimplementowano mechanikę permadeath, sprawia to, że do każdej wyprawy należy odpowiednio się przygotować. Niemniej, w miarę postępów rośnie potencjał bojowy naszej postaci, a dzięki coraz lepszemu wyposażeniu z czasem możemy stawiać czoła coraz większym zagrożeniom.

Świat gry jest generowany proceduralnie, więc po każdym rozpoczęciu przygody możemy zobaczyć jego inne „wcielenie”. Z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie, by po śmierci protagonisty kontynuować zabawę w krainie odwiedzonej poprzednio. Takie rozwiązanie niesie jednak ze sobą zarówno liczne zalety, jak i szereg wad. O ile bowiem dzięki temu już na starcie nowej przygody możemy dysponować wiedzą na temat tego, w które miejsca się udać, a które omijać szerokim łukiem, a także gdzie znajdziemy przydatne uzbrojenie, o tyle musimy mierzyć się z konsekwencjami swoich czynów. Przykładowo, jeśli nie pomożemy mieszkańcom wioski nękanej przez stado wygłodniałych wilków, ta może popaść w całkowitą ruinę, a my pozbawimy się w możliwości handlu z jej mieszkańcami, którzy uciekli w popłochu bądź zostali pożarci przez agresywne zwierzęta.

Kwestie techniczne

Unexplored 2: The Wayfarer's Legacy posiada barwną grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce; za sprawą tej ostatniej autorzy chcieli sprawić, by gracze mieli wrażenie, że oglądają ruchome ilustracje. Dopełnieniem warstwy wizualnej jest wpadający w ucho soundtrack, którego brzmienie na bieżąco dostosowuje się do wydarzeń na ekranie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.4 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Gry podobne do Unexplored 2: The Wayfarer's Legacy

Wymagania wiekowe Unexplored 2: The Wayfarer's Legacy

12+

Wymagania sprzętowe Unexplored 2: The Wayfarer's Legacy

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza
  • Windows 10