Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Itorah (PC)
OkładkaItorah (PC)

Itorah PC

Platformowa gra akcji, która zabiera nas do barwnego, choć pełnego niebezpieczeństw świata. W Itorah akcję ukazano z boku, a podczas zabawy mkniemy przed siebie, radząc sobie z przeszkodami terenowymi i biorąc udział w dynamicznych starciach z adwersarzami.

Akcji | fantasy | platformówki | 2D | indie | side-scroll | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Itorah Premiera PC

grudzień2021

Steam

grudzień2021

producent: Grimbart Tales wydawca: Assemble Entertainment

Angielskie napisyAngielskie napisy

Itorah jest platformową grą akcji kładącą nacisk na walkę z przeciwnikami. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Grimbart Tales.

Fabuła

Itorah zabiera nas w podróż do fantastycznej krainy Nahucan. Świat gry, w którym ludzie są tylko wspomnieniem, zamieszkują zamaskowane istoty. Główną bohaterką tej produkcji jest natomiast tytułowa Itorah, która jako ostatni człowiek próbuje odkryć sekrety przeszłości, by dowiedzieć się, jaki los spotkał ludzkość. Dodatkowo na jej barkach spoczywa zadanie uratowania świata Nahucan, którego los zawisł na włosku wraz z pojawieniem się tajemniczej czarnej plagi.

Mechanika

W Itorah akcję ukazano z boku. Przygoda wiedzie między innymi przez gęste lasy, ponure lochy, górskie szczyty oraz zapomniane świątynie. Przemierzając te barwne lokacje, skaczemy nad przepaściami i omijamy liczne przeszkody terenowe, a także stawiamy czoła przeciwnikom. Starcia są dynamiczne, a w ich trakcie należy wykazać się zręcznością i refleksem. Standardowi przeciwnicy nie stanowią większego problemu dla Itorah potrafiącej zarówno atakować w zwarciu (przy użyciu wielkiego topora), jak i trzymać ich w bezpiecznej odległości (dzięki atakom dystansowym). Od czasu do czasu protagonistka musi jednak stawić czoła potężnym bossom dysponującym olbrzymią siłą i dużą odpornością na obrażenia.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Itorah utrzymano w barwnej, kreskówkowej stylistyce. Zabawie towarzyszy klimatyczny soundtrack tworzący atmosferę wielkiej przygody pełnej niebezpieczeństw.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Itorah: Odpowiednia dla każdego wieku.