Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2021, 13:05

autor: AlexB

Zapowiedziano ITORAH - platformówkę z piękną, ręcznie malowaną grafiką

Studio Grimbart Tales i firma Assemble Entertainment zapowiedziały grę ITORAH – klasyczną, dwuwymiarową platformówkę akcji, która ma wyróżniać się ręcznie malowaną oprawą graficzną. Według planów, produkcja zadebiutuje jeszcze w tym roku.

W SKRÓCIE
  1. Zapowiedziano grę ITORAH, dwuwymiarową platformówkę nastawioną na akcję, która będzie wyróżniała się ręcznie malowaną grafiką.
  2. Produkcja zmierza wyłącznie na PC i zadebiutuje w tym roku.

Miłośnicy gier platformowych w dużym stopniu nastawionych na akcję z pewnością kojarzą Dust: An Elysian Tail od studia Humble Hearts. Ta produkcja z 2012 roku dość mocno wyróżniała się swoją oprawą graficzną – ręcznie malowaną, przywodzącą na myśl filmy animowane. Podobną drogą będzie starało się iść ITORAH, za które odpowiedzialne są studio Grimbart Tales i firma Assemble Entertainment.

Czytając o ITORAH można bowiem znaleźć całkiem sporo podobieństw do wspomnianego dzieła Humble Hearts. Tytuł ten również będzie platformówką w dość klasycznym stylu, w której nie zabraknie dynamicznej akcji, a dodatkowo jego grafikę namalowano ręcznie, a później powołano do życia za pomocą animacji (sama główna postać będzie posiadała ich ponad dwieście). Przedsmak tego, jak to wygląda w akcji, oferuje poniższy trailer.

Akcja ITORAH będzie rozgrywała się w inspirowanej prekolumbijską Mezoameryką krainie Nahucan. Znajduje się ona w ogromnym niebezpieczeństwie – zagraża jej Czarna Plaga. W trakcie zabawy wcielimy się w tytułową Itorah, która wydaje się ostatnim żywym człowiekiem. Wyrusza ona na wyprawę, której celem jest ocalenie ziemi, którą nazywa swoim domem. Podczas wędrówki pomoże jej cała galeria barwnych postaci na czele z rozgadaną bronią służącą za przewodnika.

Zapowiedziano ITORAH - platformówkę z piękną, ręcznie malowaną grafiką - ilustracja #1
Oprawa graficzna w ITORAH ma zwracać na siebie uwagę.

Zarówno Artur Backer, współzałożyciel studia Grimbart Tales, jak i Stefan Marcinek, prezes Assemble Entertainment, bardzo entuzjastycznie wypowiedzieli się na temat nadchodzącej gry oraz wzajemnej współpracy. Cytując słowa tego pierwszego (via Gematsu):

Z Assemble, jako naszym wydawcą, możliwość wypuszczenia ITORAH staje się rzeczywistością, a my nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani. ITORAH to nasza pierwsza gra i jest tworzona z miłością, więc jest to dla nas naprawdę wspaniały moment. Jako niezależni deweloperzy mamy wolność twórczą, aby stworzyć uniwersum, które kształtowane przez nasze wspomnienia z dzieciństwa i rzeczy, które fascynowały nas za młodu. Naszym celem jest przygotowanie podobnych doświadczeń dla przyszłych pokoleń i pokazanie naszej pasji do fantastyki.

A oto, co do powiedzenia miał Marcinek.

ITORAH jest grą, z którą każdy gracz poczuje się, jakby był w domu. Bierze ona wszystkie najlepsze elementy z czasów 8- i 16-bitowych platformówek oraz najwyższej jakości funkcje, których oczekują współcześni odbiorcy, i łączy je z ręcznie wykonaną, żywą estetyką, zwartą, płynną rozgrywką i chwytającą za serce historią pełną ujmujących postaci.

Zapowiedziano ITORAH - platformówkę z piękną, ręcznie malowaną grafiką - ilustracja #2
Czas wyruszyć na przygodę.

ITORAH zmierza wyłącznie na PC. Produkcja ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

  1. Oficjalna strona studia Grimbart Tales
  2. ITORAH na platformie Steam