Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 czerwca 2021, 13:38

autor: Karol Laska

Kobiety też kochają samochody, dlatego Helen Mirren wzięła udział w Szybkich i wściekłych

Helen Mirren, jedna z członkiń obsady filmu Szybcy i wściekli 9, opowiedziała, za co kocha całą serię. Wśród powodów wymieniła między innymi wyraziste role kobiece.

Helen Mirren to zdecydowanie jedna z najwybitniejszych żyjących aktorek stąpających po tej ziemi. W swojej karierze już czterokrotnie była nominowana do Oscara, a raz nawet udało się jej go zdobyć (za pierwszoplanową rolę w filmie Królowa). Artystka ma już 75 lat, ale nie zwalnia tempa. Ba, zdecydowała się wziąć udział w Szybkich i wściekłych, czyli niezwykle intensywnej i pełnej akcji serii blockbusterów. Po raz pierwszy mogliśmy ją oglądać w części ósmej, potem wystąpiła w spin-offie Hobbs and Shaw, a teraz powróci w F9. Dlaczego w ogóle zdecydowała się na taki ruch w swojej karierze i za co ceni Fast and Furious? Między innymi o tym opowiedziała w wywiadzie dla Entertainment Weekly:

No cóż, najlepsza jest przede wszystkim ta cała jazda samochodami i zawarta w niej spektakularność. Zawsze wiesz, co dostaniesz w tej serii – ekscytujące i zabawne widowisko. Myślę więc, że zobaczenie tej wspaniałej, eksplozywnej akcji będzie dla publiczności niesamowitym przeżyciem. Zwłaszcza że wszyscy powoli wychodzą z ery COVID-owej, po tym jak byliśmy zamknięci i samotni na bardzo małych przestrzeniach.

Mirren bardzo ceni sobie także, że w serii znaleźć można wiele wyrazistych ról kobiecych z Michelle Rodriguez i Charlize Theron na czele. Co prawda Szybcy i wściekli utożsamiani są przez wielu widzów z kinem stricte męskim, ale rzeczywistość w tym przypadku ma się zupełnie inaczej. Aktorka mówi:

Oczywiście, że w Szybkich i wściekłych chodzi przede wszystkim o samochody i kochających ich mężczyzn. Nie można jednak zapomnieć, że kobiety też uwielbiają auta. W tym ja. Wyrazistość żeńskich postaci była bardzo ważnym powodem, dla którego zdecydowałam się wziąć udział w serii, bo kocham uniwersa z tak autentycznymi, dobrymi i silnymi rolami kobiecymi. Następne dziewczęce pokolenie musi to dostrzec – i wydaje mi się, że powoli zaczyna to robić.

Nie zmienia to oczywiście faktu, że Helen Mirren bardzo ceni sobie role męskie w Szybkich i wściekłych. Przyznała, że możliwość znalezienia się w tym samym aucie, co trzymający shotguna Vin Diesel było dla niej bardzo onieśmielającym przeżyciem (oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Bardzo cieszymy się z regularnego udziału tak wielkiej osobistości w owej serii i nie możemy doczekać się polskiej premiery F9. Ta odbędzie się już jutro, 25 czerwca.

  1. Rodzina jest najważniejsza, czyli Szybcy i wściekli uszeregowani od najgorszego do najlepszego
  2. Szybcy i wściekli polecą w kosmos
  3. Strona internetowa serii Szybcy i wściekli