Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2021, 14:25

autor: Qskan

Source 2 w końcu zawita do CS:GO? Są nowe poszlaki

Pojawiły się kolejne plotki odnośnie wprowadzenia silnika Source 2 do Counter-Strike’a: Global Offensive. Poszlaki znajdują się w nowej aktualizacji Doty 2.

W SKRÓCIE:
  1. W aktualizacji DOTY 2 pojawiła się wzmianka na temat CS:GO.
  2. Dużo wskazuje na to, że jest to związane z przeniesieniem gry na silnik Source 2. Jest to wydarzenie wyczekiwane przez fanów produkcji od dawna.
  3. Odkrycia dokonał użytkownik Twittera - Gabe Follower, który znany jest z grzebania w kodach gier.

Od dłuższego czasu spekuluje się o tym, kiedy Counter-Strike: Global Offensive zostanie przeniesione na lepszy silnik graficzny - Source 2. Przypomnijmy, że obecnie CS:GO korzysta z leciwej, pierwszej wersji silnika, pamiętającej jeszcze rok 2004. Rok temu prace nad wprowadzeniem Source 2 miały zostać przerwane, ale najnowsze poszlaki wskazują na to, że przesiadka może jednak nastąpi.

Pierwszy sygnał wypłynął od znanego z grzebania w kodach gier użytkownika Gabe Follower, który podzielił się swoimi rewelacjami na Twitterze. Jego znalezisko to wzmianka o CS:GO w bibliotece libengine2 związanej z nową wersją Source’a, która pojawiła się w ostatniej aktualizacji do DOTA 2.

Po raz pierwszy w historii wzmianka o @csgo

pojawiła się w bibliotece "libengine2" (w zasadzie jest to source2)

Najprawdopodobniej oznacza to, że deweloperzy wciąż majstrują coś przy porcie Source 2 do CS:GO.

Source 2 w końcu zawita do CS:GO? Są nowe poszlaki - ilustracja #1
Wzmianka na temat CS:GO, źródło: Twitter - Gabe Follower

Oczywiście nie mamy żadnych konkretów i są to jedynie poszlaki. Jednak taka informacja z pewnością jest czymś ciekawym i daje fanom Counter-Strike’a nadzieję na to, że jeszcze doczekają się ładniejszego wyglądu swojego ulubionego FPS-a. Nie zapominajmy, że wiele potwierdzonych przecieków zaczęło się właśnie od grzebania w kodzie źródłowym gier.