Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2021, 14:30

autor: Patryk Łukasz Kubiak

PES 2022 - jest open beta i pierwszy gameplay na nowym silniku

Konami uruchomiło wersję beta „nowej gry piłkarskiej”. Prawdopodobnie są to testy najnowszej odsłony serii Pro Evolution Soccer. Poniżej możecie zobaczyć, jak prezentuje się produkcja na tym etapie.

Wystartowała otwarta beta „nowej gry piłkarskiej” Konami. Japończycy nie użyli nazwy Pro Evolution Soccer / PES, ale prawdopodobnie chodzi o nową część serii. Tytuł będzie korzystał z silnika Unreal Engine 4. Pomimo przesiadki na nową technologię gra raczej nie będzie wyglądać fenomenalnie. Trzeba jednak oddać Konami, że wszystkie animacje, skrypty czy ustawienie kamery nie wyglądają gorzej niż na dotychczasowym silniku – Fox Engine, choć całość prezentuje się dość szorstko. Zobaczcie sami.

Konami chce dzięki testom sprawdzić funkcje online gry i – jak zapewniają twórcy – nie jest to ostateczna wizja produkcji. Otwarta beta PES 2022 jest dostępna na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Nie wiadomo jeszcze, czy Konami pójdzie drogą Electronic Arts i zdecyduje się na wydanie past-genowej wersji gry na pecety.

By wziąć udział w akcji, należy pobrać stosownego klienta z PlayStation Store bądź internetowego sklepu Microsoftu. Beta potrwa do 8 lipca.

  1. Wersja beta na PS5
  2. Wersja beta na PS4
  3. Wersja beta na konsole Xbox