Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2021, 14:55

autor: Ignacy "Gacek" Ziarkiewicz

Skywind, czyli Morrowind na silniku Skyrima - zaprezentowano postęp prac nad modem

Skywind – mod odświeżający Morrowinda na silniku Skyrima – jest coraz bliżej ukończenia, chociaż do premiery wciąż daleko. Twórcy prezentują stan prac.

Skywind to mod, który odtwarza grę The Elder Srolls III: Morrowind z 2002 roku na silniku piątej części serii, czyli Skyrima, w wydaniu Special Edition z 2016 roku. Po dziewięciu latach od rozpoczęcia projektu efekty są coraz bardziej imponujące. Grupa moderów właśnie podzieliła się nowym filmikiem, na którym przedstawia postęp prac.

Twórcy przygotowali już niemal wszystkie niezbędne concept arty i mogą na ich podstawie projektować najważniejsze modele 3D. Ukończono również stolicę Vvardenfell - miasto Vivec. Jednak autorzy wyrażają zapotrzebowanie na dodatkowych designerów, którzy mogliby pomóc w projektowaniu elementów architektury. Moderzy zaznaczają również, że udało się ukończyć prace nad wnętrzami niektórych budowli, m.in. grobowców Velothi, które będą bardziej różnorodne i ciekawsze niż w oryginale. Znajdą się tam obszerniejsze lokacje, nowe pułapki i skarby. Inną ambicją twórców jest przygotowanie większej liczby stylów rozgrywki niż w Skyrimie, np. dzięki systemowi tworzenia zaklęć i paru nowym drzewkom umiejętności. Autorzy dużą wagę przywiązują do detali – każdy typ broni będzie wydawać inne dźwięki. Aktorzy nagrali również ponad 35 000 linii dialogowych, ale wciąż proszą o pomoc dodatkowych wolontariuszy.

Skywind, czyli Morrowind w silniku Skyrima - zaprezentowano postęp prac nad modem - ilustracja #1

Rzesza entuzjastów zabrała się do tego projektu w 2012 roku, ale do dzisiaj nie ma on jeszcze nawet przybliżonej daty premiery. Twórcy w prawie każdym wymiarze gry potrzebują więcej ochotników. Zachęcają zdobyciem nowego, cennego doświadczenia oraz możliwością pracy nad bardzo ciekawym projektem, powstającym z miłości do serii The Elder Scrolls. Każda chętna osoba ma szansę wesprzeć produkcję. A może to Wy przyczynicie się do szybszej premiery projektu?

Zgłaszać można się tu: https://tesrskywind.com/volunteer/

Autorzy nie chcą jedynie odświeżyć wyglądu gry – z wykorzystaniem silnika graficznego najnowszej części tworzą całą produkcję od podstaw, na nowo przygotowując wszystkie modele, grafiki, dźwięki i nagrania głosowe aktorów. Jednocześnie chcą zachować całą warstwę fabularną, lokacje, misje i przede wszystkim niezastąpiony klimat. Poza Skywindem trwają również prace nad Skyblivionem, czyli odświeżeniem innej części serii The Elder Scrolls na silniku Skyrima.