Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PCSwitchXONE
Okładka Airhead (PS4)

Airhead

Platformowa gra zręcznościowo-logiczna 2,5D z elementami metroidvanii. W Airhead przejmujemy kontrolę nad dwójką bohaterów żyjących w symbiozie. Ciało i Głowa przemierzają dystopijną krainę i poznają jej tajemnice.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | metroidvania | indie | 2.5D | side-scroll

Okładka Airhead (PS4)

producent: Octato

wydawca: HandyGames

Strona oficjalna

data premiery gry:

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Airhead jest produkcją typu metroidvania zrealizowaną w konwencji platformówki. Tytuł został opracowany przez niezależne duńskie studio Octato, a jego wydaniem zajęła się firma HandyGames.

Fabuła

Airhead zabiera nas w podróż do fantastycznego, dystopijnego świata. W trakcie rozgrywki wcielamy się w Ciało, które żyje w symbiozie z innym organizmem znanym jako Głowa. Kiedy tajemnicza maszyna pozbawiła ten drugi serca zapewniającego mu tlen, pierwszy postanowił uratować go przed niechybną śmiercią i pomóc mu w odzyskaniu utraconego organu. W ten sposób para wplątała się w intrygę znacznie większego kalibru, a podczas pełnej niebezpieczeństw podróży przyjdzie jej odkryć liczne tajemnice krainy stopniowo opanowywanej przez technologię.

Mechanika

W Airhead akcję ukazano z boku. Podczas rozgrywki przemierzamy różnorodne, połączone ze sobą lokacje tworzące świat przypominający rozległy labirynt. Wśród nich znalazły się między innymi mroczne jaskinie, starożytne ruiny, a także placówki naszpikowane technologią. W każdym z tych miejsc czekają na nas liczne zagadki środowiskowe oraz przeszkody terenowe. Te ostatnie obejmują zarówno takie, których pokonanie wymaga ścisłej współpracy obojga bohaterów, jak i rozmaite sekcje platformowe wymagające od nas przede wszystkim zręczności.

Z racji tego, że głowa nie jest na stałe przytwierdzona do Ciała, można ją wykorzystać na rozmaite sposoby. Jednym z nich jest używanie jej niczym balonu, który unosi się w powietrzu bądź pozostaje na powierzchni wody, gdy Ciało bada, co znajduje się pod nią. Sprawę komplikuje jednak fakt, że stopniowo uchodzi z niej powietrze, przez co regularnie trzeba korzystać ze zbiorników pozwalających napełnić ją życiodajnym tlenem.

W miarę postępów bohaterowie rozwijają swoje zdolności, dzięki czemu mogą nie tylko dostać się do nowych lokacji, lecz również odblokować niedostępne wcześniej fragmenty już odwiedzonych miejsc.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Airhead utrzymano w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce. Choć całość jest barwna, większość lokacji jest skąpana w cieniach, co tworzy unikalną atmosferę potęgowaną przez klimatyczny soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Airhead

Wymagania wiekowe Airhead

12+

PC
PS4
XONE
Switch