Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 października 2021, 11:35

autor: Ignacy Kruk

Book of Boba Fett - znamy datę premiery serialu

Spin-off doskonale przyjętego Mandalorianina otrzymał datę premiery, jak również nowy plakat. Serial zabierze nas do kultowych lokacji z oryginalnej trylogii.

Sukces serialu o granym przez Pedro Pascala mandaloriańskim łowcy nagród rozbudził nową nadzieję (gra słów zamierzona) w fanach uniwersum Gwiezdnych wojen, zwłaszcza w tych rozczarowanych kierunkiem, w jakim podążyła główna seria filmów. Spragnieni nowych, epizodycznych historii w stylu Mandalorianina mogą świętować, ponieważ – jak ogłoszono na twitterowym koncie Disneya – The Book of Boba Fett zostanie udostępniony na Disney+ 29 grudnia tego roku.

Kontynuacja historii Boba Fetta zabierze nas na spalone światłem podwójnych słońc Tatooine, gdzie tytułowy (anty)bohater podejmie próbę rozbicia hegemonii przestępczej rodziny Huttów. Wiadomo, że seria skupi się również na zarysowaniu burzliwych losów łowcy nagród po, delikatnie mówiąc, niefortunnych dla niego wydarzeniach z Powrotu Jedi.

Tytułową rolę zagra Temuera Morrison, którego mogliśmy już podziwiać w 2. sezonie Mandalorianina. U jego boku wystąpi Ming-Na Wen, która powróci do roli Fennec Shand. Za reżyserię i scenariusz odpowiada zespół złożony w większości z twórców Mandaloranina, m.in. Robert Rodriguez, Jon Favreau, Bryce Dallas Howard i Dave Filoni. W wywiadzie udzielonym serwisowi Collider, Rodriguez powstrzymał się od wyjawienia szczegółów produkcji. Nie szczędził jednak słów pochwały dla osiągnięć zespołu pracującego nad Book of Boba Fett:

Nie mogę powiedzieć zbyt wiele w tym momencie, ale [serial – dop. ded.] będzie miał premierę w grudniu. Poczekajcie na efekty. To z pewnością zrobi na was ogromne wrażenie. To wszystko co mogę powiedzieć. Mogę o tym mówić, ile chcę, ponieważ wiem, że [Book of Boba Fett – dop. red.] nie zawiedzie, a nawet przekroczy wszelkie oczekiwania. Będziecie bardzo podekscytowani, kiedy to wreszcie zobaczycie.

Słowa Roberta Rodrigueza brzmią bardzo pewnie. Miejmy nadzieję, że Book of Boba Fett poprze jego obietnice. Biorąc pod uwagę twórców i niemały budżet, jest to bardzo prawdopodobne.

Przy okazji ujawnienia daty premiery zaprezentowano oficjalny plakat produkcji. Można go zobaczyć poniżej.