Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2010, 11:25

autor: Jiker

Dragon Age: Początek - Przebudzenie debiutuje w USA

Dziś ma miejsce amerykańska premiera pierwszego poważnego rozszerzenia do cRPG Dragon Age: Początek. Europejska, a zarazem polska premiera Przebudzenia, bo taki tytuł nosi dodatek, odbędzie się w najbliższy piątek.

Dziś ma miejsce amerykańska premiera Przebudzenia – pierwszego poważnego rozszerzenia do cRPG Dragon Age: Początek. Oficjalny europejski oraz polski debiut produkcji odbędzie się w najbliższy piątek. Tradycyjnie jednak w przypadku gier firmy Electronic Arts sprzedaż rozpoczęły już niektóre rodzime sklepy.

Dragon Age: Początek - Przebudzenie debiutuje w USA - ilustracja #1

W Europie grę na nośniku optycznym będą mogli nabyć wyłącznie posiadacze PC (w cenie 89,90 złotych) i Xboksa 360 (139,90 złotych). Użytkownicy PlayStation 3 (139,90 złotych) muszą zadowolić się wersją cyfrową, rozprowadzaną za pośrednictwem PlayStation Network. W każdym z trzech przypadków będziemy mieć do czynienia z wersjami spolonizowanymi, z możliwością wyboru języka angielskiego.

W Przebudzeniu bierzemy udział w wydarzeniach mających miejsce kilka miesięcy po zakończeniu wątku fabularnego w Dragon Age: Początek. Gracz wciela się w rolę Szarego Strażnika, przed którym postawiono zadanie odbudowania potęgi zakonu mającego siedzibę w nowej krainie o nazwie Amarant. Rozszerzenie zostało skonstruowane tak, aby umożliwić zarówno kontynuowanie rozgrywki z podstawowej wersji Dragon Age (dzięki opcji importowania bohatera z Początku), jak i rozpoczęcie nowej przygody Szarym Strażnikiem z Orlais.

Osobom pragnącym uzupełnić swoją wiedzę na temat Przebudzenia polecamy zapoznanie się z oficjalnym serwisem internetowym rozszerzenia. Znajdziecie na jego łamach informacje na temat nowych bohaterów, potworów, a także opis dodatkowych lokacji. Twórcy w ostatnim czasie ujawnili m.in. Justice’a, wojownika uwięzionego w martwym ciele, poszukującego odpowiedzi na kilka egzystencjalnych pytań. Na odblokowanie czeka tym samym już tylko jedna postać.

Dragon Age: Początek - Przebudzenie debiutuje w USA - ilustracja #2

Waszej uwadze nie powinna również umknąć obszerna relacja z prezentacji zawartości Przebudzenia, w której Rock Alone podjął m.in. temat nowych zdolności i umiejętności.