Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2019, 21:10

Doniesienia o zombie w Red Dead Online. Glicze czy powrót Undead Nightmare?

Po raz kolejny pojawiły się doniesienia na temat zombie w Red Dead Online. Choć wielu uznaje to za efekt błędów w najnowszej aktualizacji, inni chcą wierzyć, że to zapowiedź powrotu nieumarłej plagi z dodatku Undead Nightmare do pierwszego Red Dead Redemption w nadchodzące Halloween.

Powoli zbliża się październik, a wraz z nim Halloween. Pamiętają o tym gracze Red Dead Online, ale nie dla nich skojarzenia z dyniami, cukierkami i psikusami. Nie, osobom bawiącym się w ostatnim sandboksie Rockstara przychodzi na myśl apokaliptyczne DLC do poprzedniej odsłony, które chcieliby ujrzeć także w dwójce. Doniesienia po ostatniej aktualizacji podsycają te nadzieje. Po debiucie Frontier Pursuits pojawiły się raporty graczy o spotkaniach z rzekomymi zombie w sieciowym Red Dead Online. Te mają wskazywać na powrót nieumarłej plagi z Undead Nightmare.

Czy to tylko upiorny glitch, czy też zapowiedź plagi zombie? (Źródło: Reddit). - Doniesienia o zombie w Red Dead Online. Glicze czy powrót Undead Nightmare? - wiadomość - 2019-09-18
Czy to tylko upiorny glitch, czy też zapowiedź plagi zombie? (Źródło: Reddit).

Nim jednak zaczniecie się szykować na zombie w Red Dead Redemption 2, podkreślamy, że słowo „rzekomy” w poprzednim akapicie nie wzięło się znikąd. W wielu przypadkach pojawiają się podejrzenia, iż napotkane „zombie” to efekt kolejnych błędów w grze. Tak choćby doniesienia o niebieskoskórych zwłokach niektórzy interpretują jako glicz związany z implementacją epidemii cholery. Nawet, zdaniem wielu, najbardziej przekonujący przypadek z nieumarłą kobietą na bagnie (via groats_active w serwisie Reddit) nie wszystkich przekonał. Gracz został doprowadzony do niej szczekaniem psa, co według niego sugerowało, że jest to celowy zabieg, mający umożliwić znalezienie tego domniemanego easter egga. Szkopuł w tym, że inni użytkownicy Reddita również znaleźli tego trupa w podobny sposób – tyle że o wiele bardziej martwego i o wiele mniej stojącego, a niektórzy następnie zostali zaatakowani przez bandytów. Wygląda więc na to, że była to jedynie losowa zasadzka zaimplementowana przez twórców.

Fani wciąż liczą na powrót genialnego DLC do Red Dead Redemption w sieciowym module dwójki. - Doniesienia o zombie w Red Dead Online. Glicze czy powrót Undead Nightmare? - wiadomość - 2019-09-18
Fani wciąż liczą na powrót genialnego DLC do Red Dead Redemption w sieciowym module dwójki.

Nie jest to pierwszy raz, gdy gracze próbują dostrzec znaki świadczące o przybyciu zombie do świata Red Dead Redemption 2 czy chociaż Red Dead Online. Podobne doniesienia pojawiły się zaraz po premierze gry rok temu, kiedy gracze znaleźli cele ze zwłokami znikającymi kilka dni po odkryciu. Jak jednak wiemy, nic z tego nie wyszło i niewykluczone, że i tym razem nie dane nam będzie zobaczyć fabularnego DLC z nieumarłymi. Zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że Grand Theft Auto V nie doczekało się żadnego tego typu dodatku przez sześć lat od premiery.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej