Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2019, 21:10

autor: Entelarmer

Doniesienia o zombie w Red Dead Online. Glicze czy powrót Undead Nightmare?

Po raz kolejny pojawiły się doniesienia na temat zombie w Red Dead Online. Choć wielu uznaje to za efekt błędów w najnowszej aktualizacji, inni chcą wierzyć, że to zapowiedź powrotu nieumarłej plagi z dodatku Undead Nightmare do pierwszego Red Dead Redemption w nadchodzące Halloween.

Powoli zbliża się październik, a wraz z nim Halloween. Pamiętają o tym gracze Red Dead Online, ale nie dla nich skojarzenia z dyniami, cukierkami i psikusami. Nie, osobom bawiącym się w ostatnim sandboksie Rockstara przychodzi na myśl apokaliptyczne DLC do poprzedniej odsłony, które chcieliby ujrzeć także w dwójce. Doniesienia po ostatniej aktualizacji podsycają te nadzieje. Po debiucie Frontier Pursuits pojawiły się raporty graczy o spotkaniach z rzekomymi zombie w sieciowym Red Dead Online. Te mają wskazywać na powrót nieumarłej plagi z Undead Nightmare.

Czy to tylko upiorny glitch, czy też zapowiedź plagi zombie? (Źródło: Reddit). - Doniesienia o zombie w Red Dead Online. Glicze czy powrót Undead Nightmare? - wiadomość - 2019-09-18
Czy to tylko upiorny glitch, czy też zapowiedź plagi zombie? (Źródło: Reddit).

Nim jednak zaczniecie się szykować na zombie w Red Dead Redemption 2, podkreślamy, że słowo „rzekomy” w poprzednim akapicie nie wzięło się znikąd. W wielu przypadkach pojawiają się podejrzenia, iż napotkane „zombie” to efekt kolejnych błędów w grze. Tak choćby doniesienia o niebieskoskórych zwłokach niektórzy interpretują jako glicz związany z implementacją epidemii cholery. Nawet, zdaniem wielu, najbardziej przekonujący przypadek z nieumarłą kobietą na bagnie (via groats_active w serwisie Reddit) nie wszystkich przekonał. Gracz został doprowadzony do niej szczekaniem psa, co według niego sugerowało, że jest to celowy zabieg, mający umożliwić znalezienie tego domniemanego easter egga. Szkopuł w tym, że inni użytkownicy Reddita również znaleźli tego trupa w podobny sposób – tyle że o wiele bardziej martwego i o wiele mniej stojącego, a niektórzy następnie zostali zaatakowani przez bandytów. Wygląda więc na to, że była to jedynie losowa zasadzka zaimplementowana przez twórców.

Fani wciąż liczą na powrót genialnego DLC do Red Dead Redemption w sieciowym module dwójki. - Doniesienia o zombie w Red Dead Online. Glicze czy powrót Undead Nightmare? - wiadomość - 2019-09-18
Fani wciąż liczą na powrót genialnego DLC do Red Dead Redemption w sieciowym module dwójki.

Nie jest to pierwszy raz, gdy gracze próbują dostrzec znaki świadczące o przybyciu zombie do świata Red Dead Redemption 2 czy chociaż Red Dead Online. Podobne doniesienia pojawiły się zaraz po premierze gry rok temu, kiedy gracze znaleźli cele ze zwłokami znikającymi kilka dni po odkryciu. Jak jednak wiemy, nic z tego nie wyszło i niewykluczone, że i tym razem nie dane nam będzie zobaczyć fabularnego DLC z nieumarłymi. Zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że Grand Theft Auto V nie doczekało się żadnego tego typu dodatku przez sześć lat od premiery.