Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2019, 17:58

autor: "Vergil"

Red Dead Online dostało Outlaw Pass w dużej aktualizacji Frontier Pursuits

Red Dead Online otrzymało następną dużą łatkę, która wprowadza Outlaw Pass (przepustkę z przedmiotami kosmetycznymi na wzór tych z PUBG i Fortnite), a także przynosi między innymi trzy profesje na pograniczu oraz kilka pomniejszych nowości i usprawnień.

Studio Rockstar Games opublikowało dzisiaj następną dużą aktualizację do gry Red Dead Online. Update zatytułowany Frontier Pursuits przynosi między innymi trzy profesje na pograniczu, czyli specjalistyczne role dla graczy, Outlaw Pass (przepustkę bandyty), którego nabycie za sztabki złota zapewni nam dostęp do cennych nagród, a także klub Wheeler, Rawson and Co., którego członkowie otrzymają... inne cenne nagrody (a jakże). Poza tym deweloperzy wprowadzili szereg udogodnień i zmian w balansie rozgrywki oraz odrobinę nowej zawartości.

Duża aktualizacja do Red Dead Online wprowadza sporo nowości. - Red Dead Online dostało Outlaw Pass w dużej aktualizacji Frontier Pursuits - wiadomość - 2019-09-10
Duża aktualizacja do Red Dead Online wprowadza sporo nowości.

Outlaw Pass

Gracze chcący nabyć przepustkę bandyty muszą przygotować się na wydanie 35 sztabek złota. W zamian w trakcie zabawy będą zdobywać między innymi specjalną odzież (jak rękawice, maska i ekskluzywny strój), nowe style uzbrojenia, elementy wystroju obozu (flagę z motywem orła) i premie gotówkowe. Poza tym dostaną złoto, którego łączna ilość ma wynieść 35 sztabek; z czasem inwestycja w ową przepustkę powinna więc się zwrócić.

Klub Wheeler, Rawson and Co.

Członkostwo w Klubie Wheeler, Rawson and Co. otrzyma każdy, kto zagra w Red Dead Online od 10 września do 18 listopada 2019 roku. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku przepustki bandyty, dzięki niemu z czasem gracze zdobędą nowe ubrania (mowa o ostrogach, karwaszach i stroju weterana) i uzbrojenie, zestawy przedmiotów oraz specjalne osłony dla swoich giwer, a także premie gotówkowe, nowy gest czy choćby flagę obozową.

Profesje na pograniczu

Wyżej wspomniane profesje na pograniczu to natomiast: łowca nagród, handlarz oraz kolekcjoner. Przedstawiciel tej pierwszej trudni się oczywiście polowaniem na bandytów, drugi prowadzi interesy z Crippsem w obozie, natomiast trzeci zajmuje się poszukiwaniem cennych przedmiotów. Rozpoczęcie kariery w ramach każdej z nich kosztuje 15 sztabek złota; w zamian otrzymamy licencję łowcy nagród, stanowisko rzeźnika lub torbę kolekcjonera.

Niemniej, gracze, którzy w ciągu najbliższych 72 godzin powiążą swoje konta Twitch i Rockstar Games Social Club, otrzymają za darmo tę pierwszą (to samo tyczy się tych, którzy zrobili to przed 8 września); ponadto abonenci PlayStation Plus do 14 października mogą odebrać za darmo to drugie, z kolei osoby, którym uda się zdobyć wszystkie 54 ukryte karty do gry w Grand Theft Auto Online przed 14 października, dostaną za darmo tę trzecią.

Nowa zawartość i funkcje

Listę pomniejszych poprawek i nowej zawartości otwierają niedostępne wcześniej przedmioty, elementy uzbrojenia i ubioru oraz wozy i dodatkowe rasy koni, a także wydarzenia w grze swobodnej przypisane do poszczególnych ról. Poza tym twórcy wprowadzają wskaźniki prezentujące kierunek, z którego nasza postać otrzymała obrażenia, i możliwość nadawania nazw zapisanym strojom czy wreszcie zwiększają prędkość ruchu i animacji, by usprawnić starcia i na przykład przyspieszyć podnoszenie przedmiotów. Na tym nie koniec, gdyż oprócz rozmaitych zmian w balansie, zgodnie z czerwcową zapowiedzią, autorzy pozwalają nam zmienić wygląd postaci w dowolnym momencie.

Bonusy dla posiadaczy wersji na PS4 i Edycji Ultimate

Listę nowości zamykają pomniejsze bonusy dla posiadaczy PlayStation 4 i abonentów PlayStation Plus, a także dla graczy, którzy zaopatrzyli się w Edycję Ultimate. Te pierwsze to: wystrój obozu handlarza i schowek na broń (do ich odblokowania potrzebny jest 5 poziom rangi handlarza, na osiągnięcie którego mamy czas do 14 października) oraz możliwość wcześniejszego nabycia gestu „Strzelaj w niebo”, trzech kart umiejętności (Duch rewolwerowca, W grupie siła i Szaleńczy pęd), trzech elementów ubioru (kapelusza Carrigan, butów Burnham i rękawic Avery) czy wreszcie psa rasy foxhound amerykański (również do 14 października).

Abonenci PlayStation Plus do 7 października mogą natomiast zdobyć 250 RDO$ (wystarczy, że uruchomią grę). Na koniec coś dla posiadaczy Edycji Ultimate, którzy po rozpoczęciu kariery łowcy nagród mogą dosiąść dwóch nowych wierzchowców, czyli koni bretońskich o gniadej i czerwono-dereszowatej maści.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Red Dead Redemption 2
  2. Wrażenia z bety Red Dead Online – chaos i drożyzna
  3. Red Dead Online – poradnik do gry