Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2018, 14:45

autor: AlexB

Znikające trupy i inne easter eggi w Red Dead Redemption 2

W Red Dead Redemption II znajduje się pewien ciekawy easter egg, który może nawiązywać do nieobcej miłośnikom serii tematyki zombie. Mowa o więzieniu z trupami, które znajduje się w pobliżu obozu w Horseshoe Overlook.

Jak zapewne większość z Was się orientuje, pierwszym i jedynym dodatkiem fabularnym do Red Dead Redemption było Undead Nightmare. Porzucało ono przyziemną atmosferę podstawki i skupiało się na zjawiskach nadnaturalnych – a konkretnie na pladze zombie, która nawiedziła Dziki Zachód. Połączenie klimatu horroru i westernu zdało egzamin. Rozszerzenie przypadło do gustu graczom i wielu zastanawiało się, czy w Red Dead Redemption II pojawi się coś w podobnych klimatach. Okazuje się, że prawdopodobnie tak się stało. Jak donoszą nasi redaktorzy, w tytule umieszczono pewien interesujący easter egg, który może nawiązywać do tematyki żywych trupów.

Żywe trupy ponownie zagościły na Dzikim Zachodzie? - Znikające trupy i inne easter eggi w Red Dead Redemption 2 - wiadomość - 2018-10-30
Żywe trupy ponownie zagościły na Dzikim Zachodzie?

Na południowy zachód od obozu w Horseshoe Overlook znajduje się miasteczko Limpany. Zostało one praktycznie spalone do ziemi. W całości ostał się jedynie murowany budynek więzienia. Gdy wejdziemy do jego środka, ujrzymy dwa wysuszone trupy.

Jak dotrzeć do Limpany? - Znikające trupy i inne easter eggi w Red Dead Redemption 2 - wiadomość - 2018-10-30
Jak dotrzeć do Limpany?
Znikające trupy i inne easter eggi w Red Dead Redemption 2 - ilustracja #3
Były trupy… - Znikające trupy i inne easter eggi w Red Dead Redemption 2 - wiadomość - 2018-10-30
Były trupy…

Nie można nic z nimi zrobić, więc nie pozostaje nam nic innego, jak wyjść i wyruszyć w dalszą drogę. Jednak co ciekawe, gdy po kilku dniach wrócimy w to samo miejsce, odkryjemy, że zwłoki zniknęły.

…a teraz ich nie ma. - Znikające trupy i inne easter eggi w Red Dead Redemption 2 - wiadomość - 2018-10-30
…a teraz ich nie ma.

W tym momencie pojawia się pytanie, co się stało z ciałami? Można to tłumaczyć w sposób racjonalny – rozszarpały je zwierzęta lub ktoś się zlitował i je po prostu wyniósł. Znając jednak studio Rockstar, które lubi nawiązywać w tworzonych produkcjach do swoich wcześniejszych dzieł, prawdopodobna wydaje się teoria, że para trupów sobie po prostu poszła, co stanowi mrugnięcie okiem dla miłośników Undead Nightmare.

Czy epidemia cholery w Armadillo i znikające trupy to zapowiedź DLC o zombie? - Znikające trupy i inne easter eggi w Red Dead Redemption 2 - wiadomość - 2018-10-30
Czy epidemia cholery w Armadillo i znikające trupy to zapowiedź DLC o zombie?

W swoich spekulacjach możemy iść jeszcze dalej. W ubiegły piątek pisaliśmy o teorii, według której niezagospodarowane tereny z pierwszej części, które znalazły się w Red Dead Redemption II, mogą stanowić zapowiedź jej remake'u. Pamiętajmy jednak, że zgodnie z ulotkami obecnymi w grze, w Armadillo panuje epidemia cholery. Teraz połączmy fakty i pomyślmy przez chwilę - co, jeśli puste bądź niedostępne lokacje z „jedynki”, informacje o chorobie i znikające trupy to zapowiedź nadchodzącego DLC z zombie w roli głównej? Oczywiście to teoria. Ostatecznie poprzednia produkcja studia, czyli Grand Theft Auto V, nie doczekała się żadnego fabularnego rozszerzenia przeznaczonego dla pojedynczego gracza. Ponadto w przyszłym miesiącu czeka nas premiera Red Dead Online, którego rozwój bez wątpienia będzie priorytetem studia.

Znikające trupy to nie jedyny easter egg, który znalazł się w Red Dead Redemption II. Gracze natknęli się (via Attack of the Fanboy) między innymi na UFO, które pojawia się w nocy w pobliżu Emerald Ranch; dom, w który uderzył meteor, zlokalizowany niedaleko Brandywine Drop; dziwne statuy; ofiary seryjnego mordercy, z którymi wiąże się drobne zadanie; dziwnego mutanta znajdującego się w chacie na zachód od Van Horn Trading Post; a nawet na szkielet Wielkiej Stopy. Za kilka dni w naszym poradniku pojawi się dokładny opis najciekawszych sekretów, wraz z dokładnymi instrukcjami, jak je znaleźć. Tymczasem zachęcamy Was do podzielenia się własnymi odkryciami w komentarzach.