Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2009, 10:30

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

Dodatek do Age of Conan zapowiedziany

Funcom zapowiedział wczoraj pierwszy dodatek do jednej z ciekawszych produkcji MMO ubiegłego roku – Age of Conan. Rozszerzenie zatytułowane Rise of the Godslayer ma wprowadzić sporo zmian w brutalnym i mrocznym świecie gry.

Funcom zapowiedział wczoraj pierwszy dodatek do jednej z ciekawszych produkcji MMO ubiegłego roku – Age of Conan. Rozszerzenie zatytułowane Rise of the Godslayer ma wprowadzić sporo zmian w brutalnym i mrocznym świecie gry.

Age of Conan: Rise of the Godslayer wprowadzi przede wszystkim nową dużą lokację – Empire of Khitai, w całości utrzymaną w azjatyckich, orientalnych klimatach. Na jej obszarze znajdziemy różnorodne regiony, jak na przykład Northern Grasslands, Chosain Province czy robiące wrażenie Pillars of Heaven. Wszystkie te obszary będą ogarnięte konfliktem, a gracze będą mogli się opowiedzieć po stronie jednej z frakcji NPC zamieszkujących te regiony. Wybór jednej ze stron ma pełnić ważną rolę w systemie rozgrywki, jaki zaoferuje fanom MMO – gracze wypełniając kolejne zadania będą awansować na szczeblach kariery w danej frakcji.

Dodatek da również możliwość wyboru – zagramy naszą postacią z podstawowej wersji gry (dostanie ona wtedy możliwość zdobycia nowych umiejętności wprowadzonych w Rise of the Godslayer) lub też stworzymy zupełnie nową, która przygodę w świecie Conana rozpocznie w Empire of Khitai. Niezależnie od obranej przez graczy drogi, dodatek zaoferuje nowe przedmioty, lokacje, bronie i przede wszystkim alternatywny system rozwoju postaci dla klas z podstawowej wersji gry. Możliwości poruszania się po bezdrożach świata gry także zostaną powiększone – do podróży wykorzystamy w Rise of the Godslayer między innymi tygrysy.

Według Craiga Morrisiona, producenta wykonawczego gry, studio Funcom pracuje nad dodatkiem od kilku miesięcy. Wygląda na to, że prace idą na tyle sprawnie, że gra jest już na ukończeniu – wszyscy, którzy w najbliższych dniach udadzą się na targi gamescom do Kolonii, będą mogli na żywo sprawdzić, jak prezentują się nowe pomysły wprowadzone do gry.

Tymczasem w sieci dostępne są już pierwsze grafiki koncepcyjne, obrazki oraz wideo zapowiadające zbliżający się dodatek. Część z nich możecie zobaczyć poniżej:

Dodatek do Age of Conan zapowiedziany - ilustracja #1
Dodatek do Age of Conan zapowiedziany - ilustracja #2
Dodatek do Age of Conan zapowiedziany - ilustracja #3
Dodatek do Age of Conan zapowiedziany - ilustracja #4