Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2014, 10:52

autor: luckie

Divinity: Grzech Pierworodny – cechy gry na nowym zwiastunie

Premiera Divinity: Grzech Pierworodny już za niecały tydzień, w związku z czym twórcy przygotowali nowy zwiastun gry. Najnowsza produkcja studia Larian ma zawierać wszystko to, za co kiedyś pokochaliśmy RPG-i – jej najważniejsze cechy wymieniono na wspomnianym trailerze.

Nowy zwiastun Divinity: Grzech Pierworodny jest swoistym podsumowaniem tego, co ekipie Larian Studios udało się osiągnąć pracując nad grą. Celem był powrót do korzeni gatunku cRPG, a jednocześnie połączenie nowego ze starym. Czy udało się go zrealizować? Wydaje się, że tak. Epicka przygoda, złożony system tworzenia i rozwoju postaci, nieliniowa kampania, rozbudowane dialogi, akcja przedstawiona w tradycyjnym rzucie izometrycznym czy taktyczna walka w turach, to niewątpliwie cechy, które ukochali wszyscy fani komputerowych RPG-ów starej daty. Z kolei młodszych roleplayowców przyciągnie duży, otwarty świat fantasy, wysoce interaktywne środowisko, system rzemiosła oraz tryb kooperacji dla 4 osób.

Trailer zawiera też potwierdzenie daty premiery – Divinity: Grzech Pierworodny ukaże się na komputerach PC i Mac 30 czerwca 2014 roku. Jest to o tyle cenna informacja, że wcześniej twórcy kilkukrotnie przekładali termin wydania gry. Istnieje spora szansa, że tym razem obejdzie się bez obsuwy – a przynajmniej bez obsuwy oficjalnej premiery, bowiem polskie pudełkowe wydanie opóźni się do 18 lipca (edycja cyfrowa pojawi się zgodnie z planem). Czekamy!

  1. Wszystko, co chcieliście wiedzieć o Divinity: Original Sin - czy będzie to RPG grzechu wart?
  2. Oficjalna strona Divinity: Grzech Pierworodny