Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2014, 18:40

autor: Góral

Divinity: Grzech Pierworodny dotarło do 160 tys. graczy

Wyczekiwana gra cRPG Divinity: Grzech Pierworodny (Divinity: Original Sin) w ciągu kilku dni sprzedała się w około 160 tys. egzemplarzy - poinformowało studio Larian. Dzięki temu tytuł stał się najszybciej sprzedającą się produkcją w historii tego dewelopera.

Divinity: Grzech Pierworodny dotarło do 160 tys. graczy - ilustracja #1

Kilka dni temu gra cRPG Divinity: Grzech Pierworodny (Divinity: Original Sin) zadebiutowała na świecie w ramach cyfrowej dystrybucji. Okazało się, że tytuł cieszy się sporą popularnością i już teraz może pochwalić się 160 tys. sprzedanych egzemplarzy. Oznacza to, że projekt jest najszybciej sprzedającą się grą stworzoną przez studio Larian. Jednocześnie szef dewelopera, Swen Vincke, zdradził, że całkowity koszt produkcji zamknął się w okolicach 4 mln euro, przy czym niecały milion dolarów udało się zebrać w czasie zbiórki pieniędzy w serwisie Kickstarter.

„Radzi sobie (Divinity: Grzech Pierworodny – dop. red.) całkiem nieźle. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego powodu. Szczerze mówiąc nie spodziewaliśmy się tego. Sądziliśmy, że będzie dobrze, ale nie aż tak (…) To na pewno najszybciej sprzedającą się gra, jaką kiedykolwiek wydaliśmy. Ostatnie dane jakie widziałem, pokazywały 160 tys. Jest to dla nas dobry wynik. Na pewno przekroczymy próg rentowności i, miejmy nadzieję, zarobimy na naszą następną grę” – powiedział Swen Vincke.

Jednocześnie deweloper pochwalił swoich fanów, którzy wsparli grę na Kickstarterze i kupili ją w ramach Steam Early Access. Dzięki ich wskazówkom twórcy wiedzieli, co robią źle i na czym powinni się skupić. Dodatkowo Vincke wyjawił także, czemu Divinity: Grzech Pierworodny cieszy się takim wzięciem:

„To poczta pantoflowa napędza sprzedaż Original Sin. Spóźniliśmy się z grą, pracowaliśmy przy niej do samego końca, więc nie mamy nawet recenzji. Mamy tylko dwie reklamy, wykupione za ostatnie pieniądze, więc zdecydowanie nie chodzi o marketing.”

Czekamy zatem na rodzimą premierę Divinity: Grzech Pierworodny, która odbędzie się18 lipca, a tymczasem zapraszam do obejrzenia powyższego materiału wideo, przygotowanego przez ekipę tvgry.pl.