Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2014, 19:19

autor: qjin

Divinity: Grzech Pierworodny zalicza niewielki poślizg

Belgijskie studio Larian ujawniło, że gra Divinity: Grzech Pierworodny ukaże się w czerwcu, ale jednak później niż ostatnio zakładano. Projekt, który został współfinansowany na platformie crowdfundingowej Kickstarter, zaliczył tym samym kolejne i, miejmy nadzieję, ostatnie opóźnienie.

Divinity: Grzech Pierworodny ma być klasycznym cRPG-iem w klimacie fantasy - Divinity: Grzech Pierworodny zalicza niewielki poślizg - wiadomość - 2014-06-06
Divinity: Grzech Pierworodny ma być klasycznym cRPG-iem w klimacie fantasy

Wydawało się, że premiera Divinity: Grzech Pierworodny, klasycznego cRPG-a zespołu deweloperskiego Larian Studios, nie jest już w żadnym stopniu zagrożona, ale, niestety, nic bardziej mylnego. Produkcja zaliczyła właśnie kolejną obsuwę, na szczęście tym razem niewielką, bo zaledwie dziesięciodniową. W związku z tym gra zadebiutuje na rynku 30 czerwca 2014 roku. Divinity: Grzech Pierworodny wymaga jeszcze co najmniej kilku szlifów – studio chce być w stu procentach usatysfakcjonowane ze swojego dzieła, więc zamierza przeznaczyć ten czas na naprawę błędów oraz dodanie głosów do większej liczby postaci.

Bez obaw, osoby, które zakupiły grę w ramach usługi Steam Early Access, nadal będą mogły grać w betę do czasu premiery pełnej wersji. Niemniej jednak gracze mają prawo do zniecierpliwienia, gdyż pierwotnie w Divinity: Grzech Pierworodny mieliśmy zagrać w 2013 roku, ale parę miesięcy po uzyskaniu dodatkowych funduszy na platformie Kickstarter przełożono datę wydania na 28 lutego 2014 roku. Niestety, tego terminu też nie udało się twórcom dotrzymać, ponieważ gra miała ostatecznie trafić do sprzedaży w okresie wiosennym, a potem, po doprecyzowaniu, 20 czerwca tego roku. Całe szczęście, że tym razem obsuwa jest znacznie skromniejsza niż dotychczas.

Divinity: Grzech Pierworodny zadebiutuje na komputerach osobistych wyposażonych w system operacyjny Windows, Mac OS lub Linux. W naszym kraju dystrybutorem będzie firma CDP.pl, która przygotuje polską kinową wersję językową (napisy). Po najlepsze oferty odsyłamy do naszej porównywarki cenowej.