Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 czerwca 2014, 16:58

autor: Adrian Werner

Angry Birds Stella, nowa odsłona cyklu, zadebiutuje we wrześniu

Studio Rovio ujawniło pierwsze konkrety odnośnie gry Angry Birds Stella i zapowiedziało, że jej premiera nastąpi we wrześniu tego roku.

W lutym studio Rovio zapowiedziało Angry Birds Stella, czyli dziesiątą odsłoną przebojowego cyklu. Wtedy poskąpiono jednak jakichkolwiek konkretów. Teraz uległo to zmianie i twórcy podzielili się sporym zestawem informacji na temat projektu oraz ogłosili, że jego premiera nastąpi we wrześniu tego roku.

Gra ma położyć znacznie większy nacisk na fabułę niż poprzednie odsłony cyklu. Główną bohaterką będzie tytułowa Stella, której towarzyszyć będa koleżanki Poppy, Willow, Dahlia, Luca i Gale. Wszystkie one zamieszkują tzw. Złote Wyspy, czyli nową sekcję świata Wściekłych Ptaków, która nie pojawiła się w żadnej wcześniejszej produkcji. Scenariusz skoncentruje się na walce z Gale, która dawno temu była najwierniejszą przyjaciółką Stelli. Pewne wydarzenie doprowadziło jednak do zerwania tej więzi i przeobraziło ostatecznie Gale w złe ptaszysko, które objęło dowództwo nad świniami. Twórcy celują w niemalże disneyowską opowieść o przyjaźni i odwadze. Każda postać posiadać będzie wyrazistą osobowość oraz unikalną biografię i podczas zabawy dobrze poznamy ich charakter.

Pierwszy i na razie jedyny screen z gry.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Angry Birds Stella stanowić będzie rozwinięcie rozwiązań z poprzednich odsłon. Zajmiemy się więc tradycyjnie wystrzeliwaniem ptaków z olbrzymiej procy, tak aby mogły posłużyć jako pociski do eliminowania przeciwników oraz burzenia struktur. Autorzy obiecują spory zestaw zupełnie nowych mocy specjalnych, a gra wykorzysta także linię zabawek, które po postawieniu na plastikowym gadżecie znanym jako TELEPOD zostaną aktywowane w wirtualnym świecie.

Marka Angry Birds Stella nie ograniczy się tylko do gier i zabawek. W listopadzie zadebiutuje serial animowany, którego pierwszy sezon zaplanowano na trzynaście odcinków. Emitowany on będzie za pośrednictwem serwisu ToonsTV, dostępnego zarówno przez Internet, jak i z poziomu samych gier.

Angry Birds Stella – oficjalna strona gry