Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2014, 13:38

autor: luckie

Divinity: Grzech Pierworodny ukaże się w czerwcu

Najnowszy zwiastun Divinity: Grzech Pierworodny zdradza, że gra zostanie wydana 20 czerwca 2014 roku. Póki co ten oldskulowy RPG dostępny jest w formie płatnej bety, która dziś otrzymała pokaźną aktualizację.

Dla Divinity: Grzech Pierworodny czas jest na rękę - Divinity: Grzech Pierworodny ukaże się w czerwcu - wiadomość - 2014-04-25
Dla Divinity: Grzech Pierworodny czas jest na rękę

Niemal dokładnie rok temu studio Larian świętowało kickstarterowy sukces gry Divinity: Grzech Pierworodny. Dziś twórcy tego oldskulowego RPG-a opublikowali nowy zwiastun, który zdradza datę premiery produkcji. Divinity: Grzech Pierworodny zadebiutuje w pełnej wersji 20 czerwca 2014 roku. W naszym kraju gra dostępna będzie w polskiej wersji językowej w wydaniu pudełkowym oraz cyfrowym. Ten pecetowy tytuł jest grywalny od stycznia bieżącego roku – udział w becie wziąć mogą składkowicze oraz osoby, które zapłaciły za wczesny dostęp na Steamie. Specjalnie dla nich wypuszczono dziś dużą aktualizację, zawierającą m.in. przemodelowany system generowania łupów, rozszerzony soundtrack (135 nowych utworów), ustawienia poziomu trudności, zmiany w umiejętnościach postaci i szereg innych usprawnień. Wspomniany zwiastun znajdziecie poniżej:

Premiera Divinity: Grzech Pierworodny była już kilkukrotnie przesuwana – pierwotnie gra miała ukazać się we wrześniu 2013 roku, a dotychczasowy plan zakładał wypuszczenie jej wiosną tego roku. Jak jednak widać na powyższym trailerze, twórcy nie zmarnowali tego czasu. Tytuł przeszedł sporą ewolucję od czasów prezentacji pierwszych gameplayów, zarówno pod względem oprawy wizualnej, jak i zawartości. Miejmy nadzieję, że tym razem nie dojdzie już do żadnych poślizgów.

Divinity: Grzech Pierworodny ma połączyć charakter rozgrywki rodem z klasycznych roleplayów z nowymi rozwiązaniami. Takie elementy, jak kamera w rzucie izometrycznym, rozbudowany system rozwoju bohatera, czy turowa walka, zbliżają produkcję do starszych gier z gatunku. Ponadto cechuje ją brak sztywnego podziału na klasy, świat zmieniający się pod wpływem poczynań gracza i możliwość zabawy w kooperacji. Fabularnie Divinity: Grzech Pierworodny stanowi prequel wydanej w 2002 roku gry Divine Divinity, która rozpoczęła popularną serię Divinity.

  1. Wszystko, co chcieliście wiedzieć o Divinity: Original Sin - czy będzie to RPG grzechu wart?
  2. Oficjalna strona Divinity: Grzech Pierworodny