Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2014, 14:11

autor: Orbech

Digital Dragons 2014 – pozostały dwa tygodnie do rozpoczęcia festiwalu

Pozostały już tylko dwa tygodnie do uroczystego rozpoczęcia tegorocznej edycji festiwalu Digital Dragons. W dniach 8-9 maja w Starej Zajezdni w Krakowie odbędzie się największa impreza poświęcona polskim deweloperom gier. Dziś przybliżymy wam The Big Indie Pitch, czyli wydarzenie dedykowane dziennikarzom oraz twórcom indie, które będzie towarzyszyć Digital Dragons 2014.

Digital Dragons 2014 – pozostały dwa tygodnie do rozpoczęcia największego festiwalu dedykowanego polskim deweloperom gier - ilustracja #1

Zaledwie dwa tygodnie pozostały do rozpoczęcia festiwalu Digital Dragons 2014, który odbędzie się w dniach 8-9 maja w Starej Zajezdni w Krakowie. Partnerami strategicznymi imprezy są firma Gry-Online S.A. oraz Onet. 7 maja w klubie Off Centrum przy ulicy Dajwór 16 w Krakowie zostanie zorganizowana impreza The Big Indie Pitch, czyli nieformalne spotkanie przeznaczone dla dziennikarzy oraz deweloperów gier mobilnych. The Big Indie Pitch jest cykliczną imprezą odbywającą się w różnych częściach świata, organizowaną przez czołową grupę medialną Steel Media, która zajmuje się grami mobilnymi. I to właśnie dzięki współpracy z Digital Dragons to wydarzenie odbędzie się po raz pierwszy w Polsce. Impreza skierowana jest do deweloperów mobilnych, którzy posiadają grywalną wersję swojej gry. Autorzy najlepszych pomysłów zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w zabawie i dostaną szansę zaprezentowania się przed jurorami i mentorami, którymi będą polscy i zagraniczni dziennikarze zajmujący się rynkiem gier mobilnych i deweloperami indie, a także najbardziej doświadczeni twórcy mobile w Polsce.

Digital Dragons 2014 – pozostały dwa tygodnie do rozpoczęcia największego festiwalu dedykowanego polskim deweloperom gier - ilustracja #2

Jak to działa?

Przy stolikach usiądą dziennikarze i eksperci, do których dołączą zainteresowani deweloperzy. Format takich spotkań pozwoli w szybki i dynamiczny sposób przedstawić swoją firmę i projekty. Kluczowym punktem w każdej rozmowie będą tzw. „pitches”, czyli krótkie prezentacje trwające równo 4 minuty. Każdy twórca opowiada o swojej grze jurorom, ćwicząc przy tym umiejętność pracy pod presją. Po upływie określonego czasu następuje zmiana miejsc i przedsiębiorcy zaczynają mówić o projektach kolejnym ekspertom. Po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników i naradzie, jury ogłosi zwycięzcę.

Impreza The Big Pitch będzie wielką szansą i pozytywnym doświadczeniem dla każdego, kto weźmie w niej udział. Dla dziennikarzy to świetna okazja do zapoznania się z grami, posiadającymi ogromny potencjał, a dla twórców to możliwość, by nawiązać kontakt z mediami i uzyskać informacje, co sądzą o ich pomysłach eksperci.

Kto powinien odwiedzić Digital Dragons 2014?

Digital Dragons jest największą tego typu imprezą w Europie Środkowo-Wschodniej. Festiwal adresowany jest zarówno do dużych studiów deweloperskich, twórców niezależnych, oraz osób, które chcą rozpocząć pracę w branży i zdobyć niezbędne kontakty oraz wiedzę.

Oprócz rozbudowanych sekcji szkoleniowych podzielonych na bloki dla początkujących i zaawansowanych, istotną częścią festiwalu jest sekcja B2B, w której podczas szeregu spotkań będzie można porozmawiać z inwestorami, deweloperami i przedstawicielami firm wspomagających gamedev.

Wśród wykładowców zobaczymy przedstawicieli takich firm jak m.in. Facebook, Google, Sony PlayStation, Ubisoft, Electronic Arts, Gameforge, Nintendo, CD Projekt RED, CI Games, 11 bit studios, The Farm 51, The Astronauts, Artifex Mundi, Unity, Vivid Games i wielu innych.

Istotną częścią programu w drugim dniu festiwalu będzie sekcja poświęcona tworzeniu gier na urządzania z systemem iOS, która będzie idealnym miejscem dla startupów i deweloperów stawiających na rynki mobilne.

Digital Dragons 2014 odbędzie się w dniach 8-9 maja w Starej Zajezdni w Krakowie. Więcej informacji o programie, gościach oraz zakupie biletów znajduje się na stronie festiwalu.