Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2014, 22:00

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Divinity: Grzech Pierworodny – nadchodzi tryb Hardcore i wiele innych ulepszeń

Prace nad Divinity: Grzech Pierworodny wciąż trwają, czego efektem jest zapowiedź trybu Hardcore, który wprowadzi mnóstwo zmian w rozgrywce, zarówno tych małych (jak ekonomia), jak i dość przełomowych (fabuła). Ponadto w styczniu powinien ukazać się patch poprawiający wiele błędów samej gry.

Jak niedawno informowaliśmy, mimo upływu czasu, prace nad Divinity: Grzech Pierworodny wciąż trwają w najlepsze. W widocznym powyżej materiale do zapowiedzi wsparcia dla padów, deweloperzy dokładają wiele interesujących ciekawostek, które ujrzymy w przyszłym roku. Najbardziej interesującą z nich bezsprzecznie jest nowy tryb gry – Hardcore. Jak sama nazwa wskazuje, wprowadzi on istotne zmiany do gry w oparciu o dotychczasowe doświadczenia graczy, jak i przemyślenia samych twórców, które nawet najwytrwalszym mogą uprzykrzyć życie. Czego można spodziewać się w efekcie? Cóż, przede wszystkim trudniejszych walk, które powinny postawić przed grającymi naprawdę spore wyzwanie, gdyż dotychczasowe taktyki (i nie czarujmy się, okazjonalne błędy czy wykorzystywanie różnych, nie do końca planowanych, kruczków) przestaną lub część z nich może przestać być skuteczna. Fani i tak już wymagającego Grzechu Pierworodnego powinni być zadowoleni.

Najwidoczniej ekipa Larian Studios nie zapomniała też o graczach bez masochistycznych zapędów. Oprócz wyżej wspomnianego trybu, Grzech Pierworodny zostanie poddany wielu innym przeróbkom, które mogą w dość diametralny sposób zmienić to, co dzieje się na ekranie (tak, koniec z bezkarnym bogaceniem się na kradzieży obrazów;-)). Zmiany dotkną nawet takich aspektów rozgrywki, jak fabuła i towarzysze. Wiemy również, że w okolicach stycznia pojawi się patch naprawiający różne mankamenty gry, a prace nad linuxową wersją znowu idą pełną parą.

Divinity: Grzech Pierworodny mimo upływu sześciu miesięcy od dnia premiery wciąż wspierane patchami i darmową zawartością w sposób godny pochwały, choć nie wiadomo, kiedy dokładnie możemy spodziewać się wyżej opisanych bajerów. Ponadto gra otrzymuje również kolejne nagrody; tym razem serwis PC Gamer przyznał najnowszemu Divinity tytuł „Spirit of the PC”.