Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2015, 13:22

Wieści ze świata (Madden NFL 15, Divinity: Grzech Pierworodny, Raptr) – 02/02/2015

Dziś piszemy m.in. o prorokach amerykańskiego futbolu z EA Sports, aktualizacji gry Divinity: Grzech Pierworodny oraz o wycieku danych osobowych z serwisu Raptr. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steam

Oferta weekendowa (dzisiaj do godziny 19:00):

Oferta dnia (dzisiaj do godziny 19:00):

Oferta dnia (do godziny 19:00 w środę 4 lutego):

Cena promocyjna (do godziny 19:00 w czwartek 5 lutego):

  • Nekro – taniej o 20% – 15,99 euro (ok 67 złotych) WWW
  • Elliot Quest – taniej o 10% - 8,99 euro (ok 38 złotych) WWW

Promocja specjalna (do godziny 19:00 w piątek 6 lutego):

  • Exodus Wars: Fractured Empires – taniej o 50% - 9,99 euro (ok. 41 złotych) WWW

Madden NFL 15

Jedną z mniej znanych tradycji EA Sports jest rozgrywanie meczu w bieżącej odsłonie serii Madden w celu przewidzenia wyniku Super Bowl – finałowego meczu zawodowej ligi futbolu amerykańskiego National Footbal League. Choć wiele razy ich przewidywania pokrywały się z rzeczywistością (dokładniej – 8 na 12 meczów), to tego roku przebili samych siebie. Nie dość, że w finałowym meczu New England Patriots z broniącymi tytułu Seattle Seahawks Elektronicy mieli identyczny wynik w Madden NFL 15 (28 do 24 dla Patriotów), to jeszcze udało im się odgadnąć, że zwycięzcy zaczną odgryzać się przy wyniku 14 do 24. Co prawda nie trafili zwycięskiego podania Russela Wilsona, ale za to trafnie obstawili MVP meczu – Toma Brady’ego. Pełną symulację możecie znaleźć poniżej.

Divinity: Grzech Pierworodny

Divinity: Grzech Pierworodny – jeden z lepszych RPG-ów minionego roku – doczekał się aktualizacji. Największą nowością wprowadzoną w patchu 1.0.251.0 jest możliwość umieszczenia plików zapisu w chmurze. Opcja ta dostępna jest na PC oraz MAC, a utworzone w ten sposób sejwy można wykorzystać do gry na obu platformach. Jednocześnie twórcy zalecają, by po włączeniu tej opcji poprzez bibliotekę Steam nie uruchamiać gry inaczej niż właśnie przez nią (przy użyciu skrótu bądź bezpośrednio z folderu gry), gdyż może to spowodować zepsucie plików zapisu.

Słynne ostatnie słowa… a bug już czycha za plecami. - Wieści ze świata (Madden NFL 15, Divinity: Grzech Pierworodny, Raptr) – 02/02/2015 - wiadomość - 2015-02-02
Słynne ostatnie słowa… a bug już czycha za plecami.

Kolejnym miłym dodatkiem jest 3DSMax exporter, dzięki czemu można dodawać do gry własne modele bądź animacje, co z pewnością ucieszy miłośników modyfikacji. Oczywiście nie zabrakło również zmian „łatających” rozgrywkę: naprawiono m.in. bugi związane z postaciami i uniemożliwiające posunięcie naprzód fabuły bądź questów. Do tego dochodzi spora ilość zmian balansujących rozgrywkę, zarówno dotyczących pojedynczych przeciwników, jak i mechanizmów rozgrywki (np. osłabiono zbroje, które zapewnią zauważalnie mniejszą obronę przed atakami). Pełną listę zmian możecie znaleźć tutaj.

Raptr

Dennis Fong, założyciel i CEO Raptr (popularnego serwisu społecznościowego dla graczy) ogłosił, że strona padła ofiarą ataku, w związku z czym wyciekła część danych użytkowników: „Z przykrością musimy oświadczyć, że pewna ilość danych osobowych użytkowników Raptr mogła zostać skradziona w podobny sposób, jak w niedawnych atakach na inne popularne strony i serwisy, jak Xbox Live i PlayStation Network Sony.” Wyjaśnia, że chodzi tu o nazwy użytkowników, adresy mailowe, „posiekane” hasła oraz imiona i nazwiska podane na kontach. Przyznaje też, że choć ryzyko jest „minimalne”, to użytkownicy o słabszych hasłach powinni niezwłocznie je zmienić. Jednocześnie apelował, by użytkownicy zalogowali się na wszystkie konta na innych stronach lub serwisach kojarzone z ich kontem Raptr i natychmiast zmienili powiązane hasła.

Galeria obrazków

Polecamy też waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galerie filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z Gry-Online.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej