Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2014, 14:10

autor: Sarge

Divinity: Grzech Pierworodny - dzisiaj polska premiera gry [news zaktualizowany]

Dzisiaj ma miejsce polska premiera gry Divinity: Grzech Pierworodny. Na świecie produkcja zespołu Larian Studios jest dostępna od 30 czerwca i do tej pory sprzedała się w liczbie ponad 250 tysięcy egzemplarzy.

Aktualizacja wiadomości [godzina 14:10]:

Firma CDP.pl poinformowała w oficjalnym oświadczeniu, że od dzisiaj grę Divinity: Grzech Pierworodny można zakupić wersji cyfrowej na platformie cdp.pl za 64,99 zł, a w formie pudełkowej tylko w wybranych sklepach:

  1. Sklep GRY-Online
  2. Ultima
  3. Gram.pl
  4. Komputronik
  5. muve.pl
  6. Konsole i Gry
  7. G4L.pl
  8. Abasim.pl

Zgodnie z tym co napisaliśmy wcześniej, w tej chwili otrzymacie tylko angielską wersję językową, ale w przyszłości (przełom sierpnia i września) wydany zostanie patch lokalizujący grę. Firma CDP.pl wyjaśnia, że dłuższy czas przygotowania polonizacji wynika wyłącznie z braku materiałów tekstowych, które nie zostały dostarczone do dystrybutora w terminie.

W ramach rekompensaty za opóźnienie polskiej wersji, wszystkie osoby składające zamówienie przedpremierowe na grę Divinity: Grzech Pierworodny w jednym z wyżej wymienionych sklepów, otrzymają gratis kod do pobrania innego tytułu. Wszelkie szczegóły otrzymacie bezpośrednio od sklepów, w których złożyliście pre-order.

Divinity: Grzech Pierworodny dzisiaj debiutuje w Polsce - Divinity: Grzech Pierworodny  - dzisiaj polska premiera gry [news zaktualizowany] - wiadomość - 2014-07-18
Divinity: Grzech Pierworodny dzisiaj debiutuje w Polsce

Oryginalna treść wiadomości:

Serwis DMorgen.be informuje, że gra Divinity: Grzech Pierworodny sprzedała się do tej pory w liczbie ponad 250 tysięcy egzemplarzy. To bardzo dobry wynik produkcji zespołu Larian Studios biorąc pod uwagę fakt, że zadebiutowała na świecie 30 czerwca wyłącznie na PC. Co ciekawe, popyt na ten tytuł wciąż rośnie za sprawą pozytywnych recenzji (ocena 9.0/10 w serwisie gry-online.pl) i opinii graczy. Deweloper już teraz zaczyna zarabiać na swoim dziele, a w najbliższych miesiącach sukces może być tylko potęgowany przez kolejne sprzedane kopie. Dzisiaj ma miejsce oficjalna polska premiera gry. Rodzimi gracze mogli do tej pory zakupić Divinity: Grzech Pierworodny tylko w wersji cyfrowej m.in. za pośrednictwem serwisu Steam.

Według wstępnych planów dzisiaj omawiana produkcja miała zadebiutować w naszym kraju w polskiej wersji językowej. Niestety, kilka dni temu rodzimy dystrybutor CDP.pl poinformował, że gra na razie ukaże się po angielsku. Dopiero na przełomie sierpnia i września bieżącego roku doczekamy się patcha polonizującego, który zadziała nie tylko z kopiami pudełkowymi, ale też tymi zakupionymi bezpośrednio na Steamie.

Mimo wszystko warto było czekać na oficjalną polską premierę chociażby z uwagi na atrakcyjne ceny. Z naszej porównywarki cenowej wynika, że pudełkowe wydanie gry można zakupić już za 57 zł, a za całkiem bogatą Edycję Kolekcjonerską zapłacimy nawet 127,99 zł. Porównując to z ceną 36,99 euro (ok. 153 zł) za cyfrową wersję na Steamie, różnica jest bardzo duża.

Divinity: Grzech Pierworodny to prequel zapoczątkowanej w 2002 roku serii cRPG-ów autorstwa zespołu Larian Studios. Tytuł stanowi prawdziwy powrót do korzeni cyklu – rozgrywkę obserwujemy z kamery umieszczonej w rzucie izometrycznym, a walka toczona jest w turach. Całą przygodę można przejść w pojedynkę lub trybie kooperacji.