Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2014, 08:19

autor: Góral

Divinity: Grzech Pierworodny - spolszczenie ukaże się 26 września

Firma CDP.pl poinformowała, że wyczekiwany patch polonizujący do gry Divinity: Grzech Pierworodny ukaże się 26 września. Jednocześnie zapewniono, że spolszczenie obejmie nie tylko podstawową wersję gry, ale także ostatni dodatek i nadchodzący zestaw poprawek.

Divinity: Grzech Pierworodny - spolszczenie ukaże się 26 września - ilustracja #1

Temat spolszczenia znakomitej gry cRPG Divinity: Grzech Pierworodny (Divinity: Original Sin) od zespołu Larian Studios jest wałkowany od dłuższego czasu. Pierwotnie tytuł miał zadebiutować w rodzimej wersji językowej 18 lipca, jednak na kilka dni przed premierą dowiedzieliśmy się, że nic z tego i produkcja ukazała się po angielsku. Patch polonizujący zapowiedziano na przełom sierpnia i września, ale również w tym przypadku nie udało się dotrzymać słowa. Na szczęście problem zostanie rozwiązany w najbliższy piątek, kiedy to firma CDP.pl, dystrybutor gry Divinity: Grzech Pierworodny, udostępni rzeczoną łatkę. Wesołą nowinę przekazano w serwisie społecznościowym Facebook, pisząc:

„Polska wersja językowa gry Divinity: Original Sin ukaże się 26 września. Zgodnie z ostatnią informacją, w której pokazaliśmy postępy prac nad spolszczeniem, wstrzymywaliśmy się z podawaniem konkretnej daty wypuszczenia polonizacji, do momentu aż nie będziemy pewni zakończenia prac. W tej chwili prace nad polską wersją wchodzą w ostatni etap i przyszłotygodniowa premiera nie jest zagrożona. Jeszcze raz przepraszamy za opóźnienia w tym temacie i mamy nadzieję, że gra w polską wersję Divinity: Original Sin sprawi Wam wiele radości.”

Jednocześnie w komentarzach pod postem dodano, że spolszczony zostanie także ostatni dodatek oraz nadchodzący zestaw poprawek. Jeżeli więc wstrzymywaliście się z zakupem produkcji do czasu jej lokalizacji, to śmiało możecie już ją zamawiać tytuł i dołączyć do grona ponad 500 tys. graczy.

Divinity: Grzech Pierworodny to kolejna odsłona popularnej serii gier cRPG, będąca prequelem Divine Divinity. Tytuł jest jednocześnie jednym z najlepszych projektów sfinansowanych w serwisie Kickstarter. Studio Larian potrzebowało 400 tys. dolarów, a udało mu się pozyskać od fanów blisko milion dolarów, co wszystkim wyszło na dobre, gdyż tytuł okazał się znakomitym przedstawicielem gier cRPG.