Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2014, 15:05

autor: Góral

Final Fantasy XV na nowym nagraniu z rozgrywki

Na Tokyo Game Show firma Square Enix zaprezentowała krótkie demo gry Final Fantasy XV na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Skupia się ono głownie na technicznej stronie produkcji, aczkolwiek ukazuje także krótką walkę z przeciwnikami.

Final Fantasy XV w skrócie:
  • Gatunek: jRPG
  • Deweloper: Square Enix
  • Platformy sprzętowe: PS4, XOne
  • Data premiery: nieznana

Po niedawnej prezentacji nowego zwiastuna z gry Final Fantasy XV, przyszedł czas na kolejny materiał ukazujący rozgrywkę z wyczekiwanej produkcji. Nagranie pochodzi z wersji na konsolę PlayStation 4 i pozwala zapoznać się głównie z oprawą graficzną tytułu, gdyż twórcy przez większą część kilkuminutowego filmiku pokazują wygląd poszczególnych bohaterów, padający deszcz, lokację oraz… żabę. Niemniej w okolicach szóstej minuty rozpoczyna się krótka walka z przeciwnikami. Trzeba przyznać, że tytuł od strony technicznej prezentuje się bardzo dobrze, jednak wygląda na to, że rozgrywka nie będzie mieć zbyt wiele wspólnego z klasycznymi odsłonami serii Final Fantasy. O wszystkim przekonamy się jednak wiosną 2015 roku, kiedy to firma Square Enix udostępni wersję demonstracyjną produkcji.

Mniej więcej w tym samym czasie zagramy także w Final Fantasy Type-0 HD. Tytuł dedykowany konsolom PlayStation 4 i Xbox One będzie odświeżoną wersją gry Final Fantasy Type-0, znanej z handhelda PSP. Osoby, które skuszą się na zakup tego projektu, otrzymają bon, umożliwiający pobranie dema Final Fantasy XV. Produkcja ukaże się w Europie 20 marca 2015 roku.

Final Fantasy XV na nowym nagraniu z rozgrywki - ilustracja #1Final Fantasy to słynna seria gier z gatunku jRPG, zapoczątkowana w 1987 roku. Do tej pory doczekaliśmy się 14 głównych części, kilku projektów pobocznych, odświeżonych wydań, filmów itd. Prawdopodobnie najbardziej czczoną przez fanów odsłoną jest Final Fantasy VII, które pierwotnie ukazało się na konsoli PlayStation w 1997 roku. Ostatnią częścią jest Lightning Returns: Final Fantasy XIII z lutego bieżącego roku.