Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2015, 13:14

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Ogłoszono Divinity: Original Sin - Enhanced Edition na PC, PS4 i XONE

Studio Larian zapowiedziało, że pracuje nad grą Divinity: Original Sin - Enhanced Edition, czyli ulepszoną edycją znakomitego cRPG z 2014 roku. Tytuł ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC, jednak nie ujawniono dokładnego terminu debiutu.

Divinity: Grzech Pierworodny, jedna z najlepszych gier cRPG ostatnich lat, doczeka się ulepszonego wydania na konsole Xbox One, PlayStation 4 i komputery osobiste – zdradziło studio Larian. Divinity: Original Sin - Enhanced Edition nie będzie tylko lekko usprawnioną produkcją, którą od kilkunastu miesięcy cieszą się użytkownicy PC-ów, gdyż projekt doczeka się kilku poważnych zmian. Przede wszystkim zdradzono, że historia zostanie przerobiona i pojawi się zupełnie nowe zakończenie. W związku z tym dojdą nowe questy, postacie itd. Oprócz tego sterowanie zostanie przystosowane do obsługi za pomocą pada, nie zabraknie lokalnego trybu współpracy oraz ulepszonej oprawy audio-wizualnej. Krótko pisząc, szykuje się najlepsza wersja znakomitej produkcji.

Divinity: Original Sin - Enhanced Edition w skrócie:
  • Gatunek: cRPG
  • Deweloper: Larian Studios
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne
  • Data premiery: nieznana
  • Inne: gra będzie udostępniana za darmo posiadaczom Divinity: Grzech Pierworodny

Tak duże zmiany sprawią jednak, że zapisane stany gry z pierwotnej wersji nie będą kompatybilne z Enhanced Edition. Podyktowane jest to nie tylko przez techniczne aspekty (gra wymagać będzie 64-bitowego systemu i karty graficznej obsługującej DirectX 11), ale także przez samą historię, która, jak już wcześniej wspomniałem, zostanie nieco zmieniona.

Zapewne część osób chciałoby teraz nieco ponarzekać, że deweloperzy będą wciskać PC-towcom drugi raz to samo za dodatkowe pieniądze, ale nic z tego. Studio ujawniło bowiem, że wszystkie osoby, które posiadają już Divinity: Grzech Pierworodny, otrzymają Divinity: Original Sin - Enhanced Edition całkowicie za darmo. Natomiast konsolowe wersje zostaną wydane we współpracy z firmą Focus Home Interactive. Co za tym idzie, tytuł będzie dystrybuowany w Polsce przez CDP.pl.

Divinity: Original Sin - zapowiedziano Enhanced Edition na PC, PS4 i XOne - ilustracja #1

Nie wiemy jednak, kiedy produkcja ukaże się na rynku. Zdradzono jedynie, że premiera odbędzie się, kiedy gra „będzie gotowa”. Data premiery ma jednak zostać ujawniona w najbliższym czasie. Niewykluczone, że poznamy ją podczas targów E3, na których studio zdradzi więcej konkretów dotyczących Divinity: Original Sin - Enhanced Edition.

Divinity: Grzech Pierworodny ukazało się na komputerach PC w czerwcu 2014 roku, a kilkanaście dni później zawitało do Polski. Produkcja została częściowo sfinansowana podczas zbiórki w serwisie Kickstarter, gdzie udało się zebrać blisko milion dolarów. Projekt został bardzo ciepło przyjęty przez graczy i media, zgarniając znakomite oceny od recenzentów oraz sprzedając się w ciągu kilku miesięcy w nakładzie pół miliona egzemplarzy.