Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 maja 2015, 13:15

Knights of Pen & Paper 2 zadebiutowało na iOS i Androidzie

Na smartfonach i tabletach z systemami Android oraz iOS zadebiutowała zabawna gra RPG Knights of Pen & Paper 2, imitująca sesje stołowe gier fabularnych. Dzieło firm Paradox Interactive i Kyy Games zostało udostępnione w cenie około 20 złotych.

Firma Paradox Interactive i studio Kyy Games, zastępujące w roli dewelopera twórców oryginału, czyli zespół Behold, dotrzymały słowa danego w marcu tego roku i wprowadziły dziś do sprzedaży drugą odsłonę zabawnego RPG-a Knights of Pen & Paper. Tytuł zadebiutował w ofertach platform Google Play i App Store w cenie około 20 złotych.

Należy przy tym zauważyć, że podobnie jak część pierwsza, Knights of Pen & Paper 2 nie zostało wydane w pełnym modelu premium, gdyż umożliwia dokonywanie mikropłatności. Gracze, jeśli tylko zechcą, mogą np. dokupić złoto, zwiększając tym samym swoje szanse na końcowy sukces. Bezproblemowej zabawie można się jednak oddawać bez wyciągania z portfela kolejnych pieniędzy.

Knights of Pen & Paper 2 kontynuuje założenia „jedynki”. W grze uczestniczymy w symulowanych sesjach stołowych gier fabularnych, w ramach których wcielamy się zarówno w mistrza gry, jak i pozostałych uczestników zabawy. Na początku użytkownik tworzy bohaterów oraz kontrolujących ich ludzi. Później, w miarę odnoszenia kolejnych sukcesów, rozwija obie grupy, podnosząc ich statystyki i odblokowując nowe umiejętności.

Nie oznacza to jednak, że nie uświadczymy tu żadnych nowości. Lista grywalnych ras została poszerzona o elfy i krasnoludy. Twórcy dodali też sporo nowych klas postaci. Ponadto zmodyfikowano turowy system walki, który oparto teraz na mechanice d20, usprawniono system craftingu oraz zmieniono wygląd ekranów ekwipunku. Zdecydowano się też na wprowadzenie losowo generowanych lochów. Stagnacji nie uświadczymy też na polu szaty graficznej, którą tym razem utrzymano w stylistyce 16-bitowej.

Przypominam, że w przyszłości Knights of Pen & Paper 2 trafi również na komputery PC (Windows/Linux) oraz Mac. Obecnie nie wiemy, kiedy odbędzie się premiera edycji pecetowej.