Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2008, 11:00

autor: vampire

Demon's Souls - nowy RPG wyłącznie dla PS3

W magazynie Weekly Famitsu pojawiła się zapowiedź Demon's Souls - RPGa dark fantasy autorstwa japońskiego studia From Software, znanego zachodniemu odbiorcy przede wszystkim z cyklu Armored Core. Tytuł określany jest mianem duchowego spadkobiercy King's Field, serii roleplayów zapoczątkowanej w 1994 roku na konsoli PlayStation. Gra ukaże się w Japonii w przyszłym roku wyłącznie na PS3.

W magazynie Weekly Famitsu pojawiła się zapowiedź Demon's Souls - RPGa dark fantasy autorstwa japońskiego studia From Software, znanego zachodniemu odbiorcy przede wszystkim z cyklu Armored Core. Tytuł określany jest mianem duchowego spadkobiercy King's Field, serii roleplayów zapoczątkowanej w 1994 roku na konsoli PlayStation. Gra ukaże się w Japonii w przyszłym roku wyłącznie na PS3 i chociaż jak na razie brak jakichkolwiek informacji, czy opuści Kraj Kwitnącej wiśni, powinniśmy być dobrej myśli, gdyż większość dzieł From Software doczekała się wydania w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Demon's Souls - nowy RPG wyłącznie dla PS3 - ilustracja #1

Rozgrywka przedstawiana ma być z perspektywy pierwszej osoby i przypominać tę znaną z serii The Elder Scrolls. Zresztą podobnie jak tam wcale nie będziemy musieli podążać za głównym wątkiem fabularnym - zajmiemy się po prostu eksploracją świata i wykonywaniem zadań pobocznych. Akcja Demon's Souls przeniesie nas królestwa Boletaria, którego władca przypadkiem zbudził ze snu starożytne potwory, na skutek czego kraina spowita została wieczną mgłą. W czasie zabawy wykorzystamy wiele różnych broni. Dla każdej z nich zarezerwowane zostały unikalne rodzaje ataków i animacji postaci, przy czym wszystko będzie zależne od biegłości naszego bezimiennego bohatera i tego, czy trzyma broń w obydwu rękach, czy w jednej. W dodatku świat gry i jego mieszkańcy mają podlegać naturalnym prawom fizyki, co z kolei zapewni nam wiele możliwości taktycznych.

Demon's Souls - nowy RPG wyłącznie dla PS3 - ilustracja #2

Jak widać na zamieszczonych screenshotach, Demon's Souls prezentuje się bardzo dobrze - przypomina Obliviona. Zresztą twórcy dużą wagę przywiązują do oprawy graficznej. Hidetaka Miyazaki, dyrektor z From Software, powiedział, że dzięki zastosowaniu różnych efektów, na które nie pozwalały poprzednie generacje konsol, nowe dzieło studia zapewni jeszcze lepszą zabawę. Dodał też, że choć nie będzie trybu multiplayer produkcja wykorzysta połączenie z Internetem. Czyżby twórcy planowali wypuszczenie jakiejś dodatkowej zawartości? Niestety, póki co to jedyne informacje, jakie poznaliśmy. Jednak z pewnością już niedługo pojawią się kolejne, gdyż na tegorocznej edycji Tokyo Game Show (9-12 października) będzie można zagrać demo tej produkcji.

Demon's Souls - nowy RPG wyłącznie dla PS3 - ilustracja #3
Demon's Souls - nowy RPG wyłącznie dla PS3 - ilustracja #4
Demon's Souls - nowy RPG wyłącznie dla PS3 - ilustracja #5