Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Armored Core: Nine Breaker (PS2)

Armored Core: Nine Breaker PS2

Armored Core: Nine Breaker jest kolejną produkcją z długiej serii gier, traktujących o walkach gigantycznych robotów. Firmą, odpowiedzialną za tę pozycję, jest From Software.

Akcji | science fiction | mechy i roboty | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Armored Core: Nine Breaker (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

13września2005

Armored Core: Nine Breaker jest kolejną produkcją z długiej serii gier, traktujących o walkach gigantycznych robotów. Firmą, odpowiedzialną za tę pozycję, jest From Software.

W grze dostajemy do dyspozycji olbrzymią dwunożną maszynę bojową. Autorzy postanowili jednak odpuścić sobie jakąkolwiek fabułę czy kampanię i cała esencja opiera się na walce na arenach. Jednak zanim przyjdzie nam zmierzyć się z przeciwnikami wypadałoby przejść trening. Mamy w nim do dyspozycji około stu pięćdziesięciu ćwiczeń takich jak nauka strzelania i nawigowania czy obrony, po ukończeniu których z czystym sumieniem możemy przenieść się do głównego trybu czyli „Areny”. To właśnie tam zmagamy się w efektownych potyczkach z innymi robotami.

Za każdym razem, gdy wchodzimy na pole walki wyświetla nam się lista przeciwników. To od nas wyłącznie zależy z kim w danej chwili chcemy się zmierzyć. Za słabszych zyskujemy mniej punktów, natomiast za lepszych oczywiście dokładnie odwrotnie. Im więcej oczek zdobywamy tym zwiększa się szansa na uzyskanie zaproszenia na coraz to nowe areny z jeszcze lepszymi przeciwnikami. Wszystko po to, aby znajdować się na jak najwyższej pozycji w rankingu i w końcu dojść na jego szczyt.

Przed każdą potyczką nasz mech znajduje w garażu. Tam z kolei mamy możliwość ulepszenia maszyny, aby była jeszcze szybsza, bardziej zwinna i wytrzymała. Do wyboru jest ponad czterysta rozmaitych części. Dodatki te powodują, że możemy wygrywać z przeciwnikami zajmującymi wysokie pozycje w rankingu.

Graficznie Armored Core: Nine Breaker prezentuje się bardzo przyzwoicie. Wyróżnić można ładnie wyglądające efekty wybuchów czy strzałów z wielu wymyślnych broni. Muzyka jest stosunkowo dynamiczna i zachęca do prowadzenia zaciętej wirtualnej walki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Armored Core: Nine Breaker

Klasyfikacja PEGI Armored Core: Nine Breaker

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Armored Core: Nine Breaker

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB, link-kabel, Network Adaptor + dodatkowo (PS2): link-kabel

SEGA udostępnia nowe obrazki z gry Armored Core 4
SEGA udostępnia nowe obrazki z gry Armored Core 4

wiadomość9 listopada 2006

Armored Core 4 to kolejna odsłona popularnej serii traktującej o walkach potężnych robotów bojowych – mechów. Będzie to jednocześnie pierwsza część wydana tylko z myślą o konsolach nowej generacji (Xbox 360 i PlayStation 3). SEGA udostępniła kolejne obrazki z nadchodzącej produkcji. Miłośnicy mechów powinni być wniebowzięci.

Ujawniono nowe informacje o grze Armored Core 4, przeznaczonej dla PS3

wiadomość28 października 2006

Toshifuma Nabeshima, główny producent gry Armored Core 4, opisał na łamach japońskiego magazynu Famitsu zasady, na których zostanie oparta rozgrywka sieciowa, będącą częścią wymienionej wyżej pozycji. Odniósł się również do możliwości pada Six Axis.

Armored Core 4 nie będzie tytułem startowym PS3
Armored Core 4 nie będzie tytułem startowym PS3

wiadomość2 października 2006

Na początku sierpnia informowaliśmy Was o ustaleniu przez firmę From Software daty premiery najnowszej części serii Armored Core na listopad tego roku. Termin ten dotyczył Japonii, a na tamtejszym rynku gra miała być jednym z tytułów startowych PLAYSTATION 3. Jak się okazuje, nasi skośnoocy bracia będą musieli poczekać nieco dłużej.

Armored Core 4 na PS3 i X360 zadebiutuje na Zachodzie wiosną Anno Domini 2007
Armored Core 4 na PS3 i X360 zadebiutuje na Zachodzie wiosną Anno Domini 2007

wiadomość22 września 2006

Wielkie roboty, wielkie eksplozje i wielkie futurystyczne przestrzenie zobaczymy w czwartej części popularnego cyklu Armored Core. Jak dotąd odpowiedzialna za AC4 firma From Software ustosunkowywała się wyłącznie do japońskiej premiery omawianej gry akcji, ale teraz developerzy wypowiedzieli się również w kontekście debiutu swojego dzieła poza granicami Kraju Kwitnącej Wiśni.

Armored Core ostatni raz na PS2
Armored Core ostatni raz na PS2

wiadomość21 grudnia 2005

Znacie serię Armored Core? Jeśli jesteście zwolennikami konsol z rodziny PlayStation i na owe pytanie udzieliliście negatywnej odpowiedzi, to zaiste powinniście uzupełnić brakujące wiadomości, bowiem wspomniany cykl stanowi jedną z ważniejszych marek gier, związanych z platformami elektroniczno-rozrywkowymi ze stajni Sony. Saga rozwijana jest od ośmiu lat i właśnie szykuje się następna jej część.