Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2016, 03:23

autor: Adrian Werner

Death Stranding - zwiastun z The Game Awards. Jedną z postaci zagra Mads Mikkelsen

Podczas imprezy The Game Awards projektant Hideo Kojima pokazał nowy zwiastun wyczekiwanego Death Stranding. Dowiedzieliśmy się z niego m.in., że jedną z postaci w grze zagra aktor Mads Mikkelsen.

Na gali The Game Awards nagrodę za całokształt twórczości otrzymał ojciec serii Metal Gear, czyli Hideo Kojima. Japoński twórca stawił się na imprezie z nowym zwiastunem Death Stranding - swojego pierwszego projektu od czasu opuszczenia firmy Konami w zeszłym roku.

Filmik nie zawierał żadnych fragmentów rozgrywki. Pokazał jednak, że jedną z postaci w grze zagra aktor Mads Mikkelsen, znany m.in. z tytułowej roli w serialu Hannibal, jak również wcielający się w czarnych charakterów w filmach Doktor Strange oraz Casino Royale. Warto wspomnieć, że zwiastun powstał ze scen wygenerowanych w rozdzielczości 4K przez PlayStation 4 Pro.

Możliwe, że rozgrywkę zobaczymy już wkrótce. Podczas The Game Awards prowadzący galę Geoff Keighley zapowiedział bowiem, że Death Stranding pojawi się na imprezie PlayStation Experience, która ruszy w sobotę wieczorem (czasu polskiego). Trzymamy kciuki, że tak się stanie, gdyż do tej pory pokazano nam jedynie scenki przerywnikowe i tak naprawdę nie mamy pojęcia, jak prezentować się będą mechanizmy zabawy, ani nawet do jakiego gatunku będzie należeć.

 Death Stranding - zwiastun z The Game Awards. Jedną z postaci zagra Mads Mikkelsen - ilustracja #2

Przypomnijmy, że Death Stranding na razie potwierdzono wyłącznie na PlayStation 4. Gra wciąż znajduje się na wczesnym etapie produkcji, a jej premiera ma nastąpić przed 2019 rokiem. W głównego bohatera wcieli się Norman Reedus, znany głównie z serialu The Walking Dead.

Warto wspomnieć, że przyznanie Hideo Kojimie nagrody dla „Ikony branży gier” ma szczególne znacznie. W zeszłym roku, gdy twórca był wciąż jeszcze zatrudniony w firmie Konami, jego pracodawca zabronił mu wystąpić na gali The Game Awards 2015. Tym samym projektant nie mógł osobiście odebrać nagrody za najlepszą grę akcji przyznanej Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.

  1. Oficjalna strona firmy Kojima Productions
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Death Stranding

Death Stranding