Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2016, 09:31

autor: Góral

Death Stranding powstaje na silniku Horizon Zero Dawn

Podczas imprezy PlayStation Experience zorganizowano panel dyskusyjny z Hideo Kojimą, Hermenem Hulstem ze studia Guerrilla Games oraz głównym projektantem PlayStation 4 Markiem Cernym. Panowie wyjawili, że gra Death Stranding powstaje na silniku Decima, znanym z Horizon Zero Dawn.

O Death Stranding, nowej grze studia Kojima Productions, obecnie nie wiemy praktycznie nic. Deweloper ujawnił do tej pory tylko to, że tytuł ukaże się kiedyś na konsoli PlayStation 4 oraz, że wystąpią w nim dwaj aktorzy – Norman Reedus (Daryl Dixon z serialu The Walking Dead) oraz Mads Mikkelsen (tytułowa rola w serialu Hannibal). Podczas imprezy PlayStation Experience zorganizowano jednak panel dyskusyjny, na którym pojawił się Hideo Kojima oraz Hermen Hulst (Guerrilla Games) i Mark Cerny, czyli człowiek odpowiedzialny za PlayStation 4. Panowie nie wyjawili żadnych szczegółów związanych z rozgrywką w Death Stranding, ale za to dowiedzieliśmy się z jakiej technologii korzysta ekipa Kojima Productions.

Mads Mikkelsen będzie naszym głównym przeciwnikiem w Death Stranding. - Death Stranding powstaje na silniku Horizon Zero Dawn - wiadomość - 2016-12-04
Mads Mikkelsen będzie naszym głównym przeciwnikiem w Death Stranding.
Death Stranding w skrócie:
  • nowa gra studia Kojima Productions, znanego z serii Metal Gear;
  • ukaże się na konsoli PlayStation 4;
  • deweloperzy do pracy wykorzystują technologię Decima od studia Guerrilla Games.

Okazało się, że Kojima nie może korzystać z Fox Engine, który stworzył wraz ze swoją ekipą będąc zatrudnionym w firmie Konami. Zamiast robić kolejny silnik od nowa, deweloperzy postanowili zastosować jedną z technologii wewnętrznych studiów Sony. Po wycieczce po poszczególnych firmach, padło na Decima od Guerrilla Games, które wykorzystywane jest obecnie do prac nad Horizon Zero Dawn. Nie zdradzono powodów takiej decyzji, ale Kojima wspomniał, że silnik holenderskiego studia dobrze radzi sobie z otwartymi światami, więc najpewniej Death Stranding również nie będzie liniową i zamkniętą produkcją.

Ponadto zdradzono, że postać odgrywana przez Madsa Mikkelsena na ostatnim zwiastunie gry, będzie naszym głównym przeciwnikiem. Dodatkowo w grze pojawią się kobiety, ale jeszcze nie nadszedł czas na ich ujawnienie.