Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2008, 17:30

autor: Łukasz "Crash" Kendryna

Dead Space trafia do sklepów

Elektronicy nigdy nie słynęli ze skłonności do tworzenia nowych marek. Wystarczy rzucić okiem na tegoroczne portfolio, by dostrzec kolejne odsłony znanych od lat serii. FIFA 09, NFS: Undercover, Command & Conquer: Red Alert 3 czy kolejny spadkobierca filmowej wizji Śródziemia. Do tego niekończące się premiery rozszerzeń: Crysis: Warhead czy zapowiedziane dodatki do jeszcze świeżego Spore. Są jedn

Elektronicy nigdy nie słynęli ze skłonności do tworzenia nowych marek. Wystarczy rzucić okiem na tegoroczne portfolio, by dostrzec kolejne odsłony znanych od lat serii. FIFA 09, NFS: Undercover, Command & Conquer: Red Alert 3 czy kolejny spadkobierca filmowej wizji Śródziemia. Do tego niekończące się premiery rozszerzeń: Crysis: Warhead czy zapowiedziane dodatki do jeszcze świeżego Spore. Są jednak pewne oznaki, które pozwalają wierzyć w powolną zmianę wizerunku: nietuzinkowe Mirror’s Edge i oczekiwany Dead Space.

Do premiery symulatora le parkour wciąż pozostaje miesiąc, podczas gdy pudełka z mrożącym krew w żyłach horrorem właśnie trafiły do sklepów. Jednak najbardziej zniecierpliwieni entuzjaści gęsiej skórki będą zmuszeni poczekać, gdyż polska premiera przewidziana została na 24 października. Jak na razie tylko amerykańscy posiadacze konsol mogą odczuć na własnej skórze skutki eksploracji opuszczonej stacji górniczej (pecetowa wersja ukaże się za 6 dni). A patrząc na zagraniczne recenzje, przeżycia mogą okazać się przednie. Średnia ocen waha się w przedziale od 85% do 90%.

Dead Space trafia do sklepów - ilustracja #1

W Polsce gra pojawi się już za niespełna dwa tygodnie dzięki rodzimemu oddziałowi EA. Wydana zostanie na konsole Xbox 360 i PS3, jak również na komputery osobiste. W przypadku ostatniej z przytoczonych wersji sugerowaną cenę ustalono na poziomie 139zł.

Dla wszystkich z was, którzy jak dotąd nie mieli okazji zapoznać się z omawianym tytułem polecam dzisiejszy materiał z serii Gramy!, w którym nie tylko zobaczycie drugi rozdział gry, ale również poczujecie jej niepowtarzalny klimat.