Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2008, 07:58

autor: Jiker

Red Alert 3 w złocie

Do wszystkich fanów Red Alerta: studio EA Los Angeles odpowiedzialne za produkcję Command & Conquer: Red Alert 3 poinformowało, że produkcja wersji przeznaczonej dla komputerów osobistych została oficjalnie ukończona. Gra osiągnęła tzw. fazę złotą, trafiając tym samym do tłoczni. Jej światowy debiut nastąpi już 28 października. Wiadomość ta ucieszy wszystkich spragnionych dobrej i efektownej rozgrywki ukazanej w sosie RTS.

Do wszystkich fanów Red Alerta:studio EA Los Angeles odpowiedzialne za produkcję Command & Conquer: Red Alert 3 poinformowało, że produkcja wersji przeznaczonej dla komputerów osobistych została oficjalnie ukończona. Gra osiągnęła tzw. fazę złotą, trafiając tym samym do tłoczni. Jej światowy debiut nastąpi już 28 października. Wiadomość ta ucieszy wszystkich spragnionych dobrej i efektownej rozgrywki ukazanej w sosie RTS.

Red Alert 3 w złocie - ilustracja #1

Trzy dni później, dzięki działaniom Electronic Arts Polska, zorganizowana zostanie polska premiera gry. Stanie się to jednocześnie z jej ogólnoeuropejskim debiutem. Trzecia odsłona niezwykle popularnego cyklu strategii czasu rzeczywistego trafi do polskich sklepów w polskiej wersji językowej.

Przypominamy, że Command & Conquer: Red Alert 3 zostanie wydane również w wersji na konsolę Xbox 360. Produkcja tej wersji gry nie została jeszcze ukończona, w związku z czym debiut konsolowy nastąpi później. Według najświeższych informacji odbędzie się on 11 listopada. Edycja ta ma się cechować przede wszystkim udanie wykonanym systemem sterowania, mającym umożliwiać intuicyjną kontrolę nad jednostkami.

Wątek fabularny przedstawiony w Red Alert 3 koncentruje się wokół alternatywnej wersji historii. Jedną z głównych ról odgrywa w niej zdesperowany przywódca Związku Radzieckiego. Decyduje się on mianowicie na przeniesienie się do przeszłości, co ma mu umożliwić zmianę przebiegu wydarzeń i przywrócić świetność ZSRR. Niestety, nie wszystko idzie zgodnie z planem – została stworzona nowa oś czasu, w której technologia wyewoluowała w zupełnie inną stronę niż w naszej rzeczywistości. Co więcej, na wschodzie powstało nowe supermocarstwo – Imperium Wschodzącego Słońca, które obok Sowietów i Aliantów stanowi jedną ze stron potężnego konfliktu zbrojnego – kolejnej wojny światowej. Więcej na temat gry znajdziecie w naszej Encyklopedii.

Red Alert 3 zapowiada się wyjątkowo i tak też dzieło EA Los Angeles było traktowane na łamach naszego serwisu. W ciągu ostatnich kilku miesięcy mogliście się zapoznać nie tylko z obszerną relacją ze specjalnego pokazu gry zorganizowanego w Moskwie, ale także testem wczesnej wersji. Przez cały ten czas staraliśmy się również prezentować Wam wszystkie najciekawsze filmy publikowane przez autorów. Znajdziecie je w tym miejscu. Waszej uwadze polecamy także zerknięcie na zebrane przez nas zrzuty ekranowe.