Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2011, 09:50

autor: Sarge

Dead Island od polskiego studia Techland debiutuje w naszym kraju

Dzisiaj w Polsce ma miejsce długo oczekiwana premiera gry Dead Island. Najnowsza produkcja rodzimego studia Techland po raz pierwszy została zapowiedziana jeszcze w 2006 roku.

Dzisiaj w polskich sklepach debiutuje długo oczekiwana gra akcji z zombiakami w roli głównej o nazwie Dead Island. O produkcji zrobiło się głośno dopiero na początku bieżącego roku, choć po raz pierwszy zapowiedziano ją na targach E3 w 2006 roku.

Dead Island wyprodukowało polskie studio Techland, które ostatnio nadwyrężyło zaufanie graczy za sprawą nie najlepszej strzelaniny Call of Juarez: The Cartel. Najnowszy tytuł w naszym kraju został wydany przez jego twórców w wersji zlokalizowanej kinowo (angielskie głosy, rodzime napisy) na wszystkich platformach docelowych.

Grę zakupicie m.in. w Sklepie GRY-OnLine. Wersja pecetowa jest tam dostępna za 79,90 złotych, podczas gdy posiadacze PlayStation 3 oraz Xboksa 360 zapłacą 169,90 złotych. Wszyscy zamawiający przedpremierowo produkcję studia Techland, otrzymali Edycję Gore z trzema dodatkami DLC. Najwięksi fani mogli nabyć także Edycję Kolekcjonerską Survival Kiit (PC – 179,90 złotych; PS3 i X360 – 279,90 złotych), ale ale obecnie towar nie jest już dostępny w naszym sklepie.

Przed zakupem warto zapoznać się z serią materiałów, które w ostatnich dniach pojawiają się na łamach gry-online.pl oraz tvgry.pl. Tekst opisujący pierwsze wrażenia z rozgrywki został uzupełniony serią filmów z cyklu Gramy!, trwających łącznie niemal godzinę. Wszystkie linki znajdziecie na dole wiadomości. Z kolei jeszcze dzisiaj powinniście doczekać się recenzji Heda, punktującej lepsze i gorsze strony omawianego tytułu.

Dead Island jest brutalną grą akcji, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Trafiamy na piękną wyspę, która mogłaby nadawać się na idealne miejsce do wypoczynku, gdyby nie hordy zombiaków zalewających ten obszar. W czasie zabawy wypełniamy zadania zlecane przez ocalałych, a także walczymy z nieumarłymi przy pomocy wielu rodzajów broni, które sami możemy stworzyć.