Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2011, 13:15

autor: Sarge

Datę premiery Star Wars: The Old Republic poznamy w październiku. Możliwy 2012 rok

Z najnowszej wypowiedzi dyrektora finansowego firmy Electronic Arts wynika, że premiery gry Star Wars: The Old Republic możemy się nie doczekać w tym roku. Dokładny temin wydania długo oczekiwanej produkcji MMO powinniśmy poznać pod koniec października.

Eric Brown (dyrektor finansowy w firmie Electronic Arts) zastrzega, że premiera gry Star Wars: The Old Republic może się opóźnić do przyszłego roku. Dokładny termin premiery powinien zostać ujawniony pod koniec października.

„W odniesieniu do naszego harmonogramu, na razie nie podaliśmy dokładnej daty. Nie zrobimy tego jeszcze przez jakiś czas, prawdopodobnie aż do opublikowania wyników finansowych pod koniec października. Nadal podtrzymujemy niewielką możliwość, że premiera może zostać przesunięta na nasz marcowy kwartał” – Brown daje w ten sposób do zrozumienia, że długo oczekiwana produkcja MMO może się pojawić na rynku w pierwszych miesiącach 2012 roku.

Datę premiery Star Wars: The Old Republic poznamy w październiku. Możliwy 2012 rok - ilustracja #1

Dyrektor finansowy tłumaczy, że powody opóźnienia mogą być różne. Kiedy autorzy nie będą w stu procentach zadowoleni z wykonanej pracy, z pewnością zechcą poświęcić dodatkowe tygodnie na doszlifowanie gorzej funkcjonujących elementów. Obecnie nie jest to jednak nic pewnego, ale Brown już teraz uczula graczy na ewentualne przesunięcie premiery.

Zdezorientowanych fanów na oficjalnym forum gry próbuje uspokoić Stephen Reid ze studia BioWare. W swoim poście napisał, że Eric Brown jedynie dopuszcza możliwość zmiany terminu wydania Star Wars: The Old Republic. Oznacza to, że w każdej chwili może do tego dojść, ale twórcy dokładają wszelkich starań, by debiut ich najnowszego dzieła nastąpił przed końcem bieżącego roku.

Star Wars: The Old Republic to długo oczekiwana produkcja MMO przygotowywana wyłącznie z myślą o pecetach. Gra zostanie wydana w naszym kraju przez firmę Electronic Arts Polska. Cały czas możecie ją zamawiać m.in. za pośrednictwem Sklepu GRY-OnLine. Stosowny pre-order kosztuje 19,90 złotych, gwarantując możliwość zakupu tytułu na premierę ze zniżką w wysokości ceny pre-ordera.