Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2019, 17:15

autor: AlexB

Data wprowadzenia cross-save'ów w Destiny 2, aplikacja Twitch Studio w wersji beta i inne wieści

Dziś piszemy o becie aplikacji Twitch Studio, rozbudowie głównej fabuły w Final Fantasy XIV, dodatku do ARK: Survival Evolved i dacie wprowadzenia cross-save'ów w Destiny 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Aplikacja Twitch Studio w wersji beta

Twitch wychodzi naprzeciw początkującym streamerom. - Data wprowadzenia cross-save'ów w Destiny 2, aplikacja Twitch Studio w wersji beta i inne wieści - wiadomość - 2019-08-09
Twitch wychodzi naprzeciw początkującym streamerom.

Zadebiutowała aplikacja Twitch Studio. Ma ona ułatwić życie streamerom, zwłaszcza tym zaczynającym przygodę z popularnym serwisem, poprzez ułatwienie konfiguracji jakości transmisji oraz polepszenie kontaktu ze społecznością. Twitch Studio jest na razie dostępne w wersji beta z okrojoną liczbą funkcji dla wybranej grupy użytkowników platformy. Mają oni wychwycić ewentualne błędy i określić, czy użytkowanie aplikacji jest wygodne. Jeśli chcecie wziąć udział w testach, możecie się do nich zapisać na tej stronie. Przy odrobinie szczęścia stosowne zaproszenie przyjdzie do Was mailem.

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn otrzyma bardziej rozbudowaną główną historię

Podczas sesji Q&A Naoki Yoshida z firmy Square Enix zdradził (via GamesRadar+), że trwają prace nad rozbudową głównego wątku Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, czyli sieciowej odsłony kultowego cyklu jRPG-ów. Nie chciał jednak podać szczegółów na temat charakteru tych zmian. Japończyk powiedział jedynie, że planem jego ekipy jest ich wprowadzenie wraz z aktualizacją 5.3.

Wieść na temat rozbudowy fabuły przewodniej Final Fantasy XIV: A Realm Reborn powinna ucieszyć fanów tego tytułu. Nie da się bowiem ukryć, że jest ona jednym z jego gorszych elementów.

Dwuczęściowy dodatek Genesis do ARK: Survival Evolved

Sieciowy symulator przetrwania z otwartym światem ARK: Survival Evolved otrzyma kolejny płatny dodatek, zatytułowany Genesis. Zostanie on podzielony na dwie części – pierwsza z nich zadebiutuje w grudniu bieżącego roku, a druga dwanaście miesięcy później. Odsłona rozszerzenia, której premiera jest najbliżej, wniesie do gry między innymi nową mapę, możliwość budowania baz na skorupach gigantycznych żółwi morskich, niespotykane dotąd dinozaury i stworzenia oraz latającego towarzysza noszącego nazwę HLN-A. Tym ostatnim elementem cieszyć się mogą już teraz wszystkie osoby, które zdecydują się na kupno przepustki sezonowej. Muszą one jednak pamiętać, że urządzenie nie posiada jeszcze wszystkich zaplanowanych funkcji.

W sieci trwa również dyskusja, w którym momencie w historii uniwersum ARK będzie rozgrywał się dodatek Genesis. Istnieją jednak przesłanki, do których należy sam tytuł rozszerzenia, że twórcy przygotowują prequel.

Więcej szczegółów na temat nadchodzących nowości w ARK: Survival Evolved poznacie oglądając materiał filmowy znajdujący się tutaj.

Data wprowadzenia cross-save'ów w Destiny 2

Już wkrótce będzie można zgrać swoimi postaciami z Destiny 2 na różnych platformach. - Data wprowadzenia cross-save'ów w Destiny 2, aplikacja Twitch Studio w wersji beta i inne wieści - wiadomość - 2019-08-09
Już wkrótce będzie można zgrać swoimi postaciami z Destiny 2 na różnych platformach.

Studio Bungie ma dobre wieści dla osób lubiących bawić się w danej grze na kilku różnych platformach – 21 sierpnia Destiny 2 otrzyma funkcję cross-save'ów, dzięki której będzie można przenosić swoje stany rozgrywki w tym pierwszoosobowym looter shooterze między urządzeniami (tytuł dostępny jest na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One, a w przyszłości również na Google Stadia). Konieczne okaże się jedynie zalogowanie na tej stronie i podpięcie swoich kont. Znajdziecie na niej również więcej szczegółów związanych z przesyłaniem zapisów.

To jeszcze nie wszystko. Jak zapewne wiecie, Destiny 2 od października będzie dostępne w modelu free-to-play, a jego pecetowa wersja przenosi się na Steama. Jeśli ktoś zechce przenieść swoją grę wraz z poczynionymi w niej postępami z Battle.netu na platformę firmy Valve, to będzie musiał wejść na tę stronę i połączyć swoje biblioteki. Proces migracji rozpocznie się 20 sierpnia.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

 1. Trine 4: The Nightmare Prince
 2. Song of Horror
 3. Men of War: Assault Squad 2 - Cold War
 4. Gamedec
 5. Tour de France 2019
 6. Bed Wars
 7. Atelier Ryza: Ever Darkness & the Secret Hideout
 8. The Almost Gone
 9. 13 Sentinels: Aegis Rim
 10. Godhood
 11. WWE 2K20
 12. Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Warhammer: Vermintide 2 - Winds of Magic zwiastun na premierę
 2. Train Sim World 2020 zwiastun #1
 3. Silver Chains zwiastun na premierę
 4. Landlord's Super zwiastun #1
 5. Age of Wonders: Planetfall zwiastun na premierę