Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Song of Horror (PC)

Song of Horror PC

Song of Horror to przygodowa gra akcji typu survival horror, stworzona przez Protocol Games. Akcja produkcji skupia się na tajemniczym zaginięciu pisarza Sebastiana P. Hushera i jego rodziny. Jako jedna z 16 dostępnych postaci staramy się dociec prawdy.

Przygodowe | TPP | survival horror | horror | indie | epizodyczne | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Song of Horror (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31października2019

31października2019

Steam

Song of Horror to przygodowa gra akcji typu survival horror. Opracowało ją studio Protocol Games, wydania podjęło się natomiast Raiser Games. W czasie rozgrywki gracz musi rozwikłać zagadkę tajemniczego zaginięcia Sebastiana P. Hushera i jego rodziny.

Fabuła

Opowieść ukazana w Song of Horror krąży wokół pisarza Sebastiana P. Hushera, który zaginął wraz z całą rodziną. Zaniepokojony wydawca zdecydował się na wysłanie swojego asystenta do domu autora, ten jednak również przepada bez śladu. Te zniknięcia wywołują serię wydarzeń, w których swoją rolę odgrywa gracz. Musi on stawić czoła tajemniczej istocie znanej jako Obecność, która jest odpowiedzialna za całe zło.

W tym celu gracz obejmuje kontrolę nad jednym z szesnastu bohaterów. Wśród tych nieszczęśników znajdują się osoby o różnych historiach i umiejętnościach, ale wszystkie są zwykłymi ludźmi, a nie wojownikami.

Mechanika

Song of Horror jest klasycznym przedstawicielem gatunku survival horror. Zabawa polega głównie na eksploracji oraz rozwiązywaniu zagadek. Nie ma tutaj tradycyjnego systemu walki, ale pojawiają się liczne elementy zręcznościowe, wymuszające uciekanie i ukrywanie się przed zagrożeniami.

Co ciekawe, w trakcie zabawy śmierć postaci wcale nie zakończy rozgrywki - gracz po prostu przejmuje kontrolę nad kolejną osobą, a porażkę poniesiemy dopiero wtedy, gdy wszyscy stracą życie.

Kwestie techniczne

Produkcja utrzymana jest w mrocznej stylistyce. W Song of Horror nie otrzymujemy pełnej kontroli nad kamerą, która automatycznie podąża za kierowaną postacią, samodzielnie dobierając odpowiednie kąty i perspektywy.

W Song of Horror zabrakło także ręcznego systemu zapisywania stanu gry. Odbywa się to automatycznie dopiero po ukończeniu rozdziału lub przy wyjściu z gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 95,99 PLN

Wymagania wiekowe Song of Horror

18+

Wymagania sprzętowe Song of Horror

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 3.0 GHz, 12 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 980 / Radeon RX 580 lub lepsza, 16 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Dual Core 2.6 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7950 lub lepsza, 16 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

Graliśmy w Song of Horror – poczujesz się jak w złym domu
Graliśmy w Song of Horror – poczujesz się jak w złym domu

Przed premierą 16 października 2019, 16:58

Spotkałem się z opinią, że mieszkańcy zimnych, północnych krajów należą do dusz skłonnych do depresji, zamkniętych w sobie i rozkochanych w mrocznych klimatach. Południowcy zaś mają usposobienie słoneczne i są bardzo zrelaksowani. Tymczasem debiutanci z hiszpańskiego studia Raiser Games postanowili pokazać, że na strasznym klimacie znają się tak samo dobrze, jak najwięksi twórcy komputerowych horrorów. Deweloperzy udostępnili nam jeden epizod (z zaplanowanych pięciu) gry Song of Horror, a ten tekst ma za zadanie przygotować Was do wyznaczonej na Halloween premiery pierwszej części składającej się z epizodów 1 i 2.