Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2019, 12:05

autor: AlexB

Premiera, recenzje i nowy zwiastun Song of Horror - niezależnego survival horroru

Od kilku dni na PC można zagrać w dwa pierwsze epizody Song of Horror, czyli survival horroru hiszpańskiego studia Protocol Games. Kolejne trzy rozdziały wyjdą w ciągu kilku miesięcy.

Niezależne studio Protocol Games dotrzymało obietnicy i w samo Halloween wypuściło dwa pierwsze epizody inspirowanego twórczością Edgara Allana Poe, H.P. Lovecrafta i M.R. Jamesa survival horroru noszącego tytuł Song of Horror. Debiutancka produkcja Hiszpanów jest dostępna jedynie na PC i jej cyfrową wersję można zakupić na platformie Steam. Każda część historii kosztuje 33,99 złotych. Jeśli posiadacie pierwszą, to możecie dokupić przepustkę sezonową, która od razu zagwarantuje dostęp do kolejnych epizodów w dniu ich debiutu (a odbędzie się to na przestrzeni najbliższych kilku miesięcy; szczegóły znajdziecie w tej wiadomości). Wyceniono ją na 95,99 złotych. Istnieje również opcja nabycia Founder Limited Edition. W jej skład wchodzą pierwszy odcinek oraz przepustka sezonowa. Trzeba na nią wydać 85,78 złotych. Uwaga! Zanim zdecydujecie się na kupno miejcie na uwadze fakt, że Song of Horror nie posiada polskiej wersji językowej.

Ponadto w sieci zadebiutował nowy zwiastun dzieła studia Protocol Games. Prezentuje on drugi epizod, którego akcja toczy się w sklepie z antykami. Można go obejrzeć powyżej.

Do mrocznej posiadłości trafiamy w pierwszym epizodzie Song of Horror. - Premiera, recenzje i nowy zwiastun Song of Horror - niezależnego survival horroru - wiadomość - 2019-11-05
Do mrocznej posiadłości trafiamy w pierwszym epizodzie Song of Horror.
SONG OF HORROR W SKRÓCIE:
 • Producent: Protocol Games;
 • Wydawca: Raiser Games;
 • Gatunek: survival horror TPP;
 • Platforma: PC.

Song of Horror skupia się na zmaganiach graczy z prastarym bytem zwanym The Presence (pol. Obecność). Jest on sterowany przez sztuczną inteligencję, która według zapewnień twórców zachowaniem dostosowuje się do preferowanego przez daną osobę stylu zabawy, co ma dodatkowo budować atmosferę grozy. Potęguje ją również fakt, że śmierć w tytule stanowi definitywny koniec dla sterowanej postaci. Zastępuje ją inna, która co prawda rozpocznie śledztwo od przerwanego przez zgon momentu, lecz pewne wydarzenia będzie postrzegała w zupełnie inny sposób.

Te i inne elementy, takie jak dźwięk, niezłe zagadki czy ciekawa i przerażająca historia przełożyły się na całkiem przyzwoite przyjęcie Song of Horror przez krytyków branżowych. W serwisie Metacritic dzieło studia Protocol Games może się pochwalić średnią ocen na poziomie 72/100 (na podstawie 10 recenzji). Trzeba jednak pamiętać, że jak na razie opinie dotyczą jedynie dwóch pierwszych epizodów. Gdy na rynku pojawi się całość, wówczas odbiór może się zmienić.

Wybrane recenzje Song of Horror

 1. GRYOnline.pl – na razie brak oceny, wstępnie 6/10
 2. Wccftech – 8/10
 3. GameSpew – 8/10
 4. GameSpace – 7,8/10
 5. Cultured Vultures – 7/10
 6. PC Invasion – 6/10
Zdaniem recenzentów Song of Horror potrafi naprawdę przerazić. - Premiera, recenzje i nowy zwiastun Song of Horror - niezależnego survival horroru - wiadomość - 2019-11-05
Zdaniem recenzentów Song of Horror potrafi naprawdę przerazić.

Na koniec prezentujemy jeszcze oficjalne wymagania sprzętowe Song of Horror. Zostały one umieszczone przez twórców na karcie produktu na platformie Steam.

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 7, 8 lub 10
 2. Procesor: Intel lub AMD 64bit, 2.6 GHz
 3. Pamięć: 8 GB RAM
 4. Karta grafiki: NVIDIA GeForce 660 GTX, Radeon HD 7950 lub odpowiednik
 5. DirectX: Wersja 11
 6. Miejsce na dysku: 16 GB dostępnej przestrzeni

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 10
 2. Procesor: Intel lub AMD 64bit, 3.0 GHz
 3. Pamięć: 12 GB RAM
 4. Karta graficzna: NVIDIA GeForce 980 GTX, Radeon RX 580 lub odpowiednik
 5. DirectX: Wersja 11
 6. Miejsce na dysku: 16 GB dostępnej przestrzeni
 1. Oficjalna strona internetowa gry Song of Horror
 2. Oficjalna strona internetowa studia Protocol Games
 3. Recenzja Song of Horror – gra, która nie zawsze straszy tym, czym powinna