Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2019, 14:32

autor: Bebop

Song of Horror - pierwsze dwa epizody postraszą w Halloween

Dwa pierwsze epizody gry Song of Horror zadebiutują 31 października. W Halloween gracze będą mogli odwiedzić nawiedzoną rezydencję oraz sklep z antykami. Produkcja otrzymała także nowy zwiastun.

W grze Song of Horror zmierzymy się ze sztuczną Inteligencją. - Song of Horror - pierwsze dwa epizody postraszą w Halloween - wiadomość - 2019-10-14
W grze Song of Horror zmierzymy się ze sztuczną Inteligencją.

W najbliższe Halloween, czyli 31 października, zadebiutują dwa pierwsze epizody produkcji Song of Horror. Gra inspirowana twórczością mistrzów grozy, takich jak Edgar Allan Poe, H.P. Lovecraft i M.R. James, otrzymała również świeży zwiastun.

Tytuł jest survival horrorem, w którym na graczy poluje prastary byt znany jako The Presence (pol. Obecność). Deweloperzy ze studia Protocol Games stworzyli sztuczną inteligencję, która swoim zachowaniem dostosowuje się do preferowanego przez graczy stylu. Jej działania są więc nieprzewidywalne i nieoskryptowane. Groza jest w tym przypadku potęgowana także przez fakt, że śmierć w Song of Horror jest permanentna. Zgon nie oznacza jednak końca rozgrywki.

Każdy z epizodów gry zabierze nas do innej lokacji. - Song of Horror - pierwsze dwa epizody postraszą w Halloween - wiadomość - 2019-10-14
Każdy z epizodów gry zabierze nas do innej lokacji.

W Song of Horror otrzymujemy dostęp do kilkunastu bohaterów. Po śmierci jednego z nich wybieramy kolejnego i kontynuujemy śledztwo od tego samego momentu. Jednak każda z postaci w inny sposób będzie postrzegała to, co dzieje się wokół niej. Deweloperzy postanowili podzielić historię na odcinki, przy czym każdy z nich zabierze graczy do innej lokacji. Poznanie całej fabuły zajmie ok. dwudziestu godzin.

Song of Horror - lista epizodów i miejsc akcji

  1. Husher Mansion (premiera 31/10/2019) - tytułowa rezydencja
  2. Eerily Quiet (31/10/2019) - sklep z antykami
  3. A Twisted Trail (grudzień 2019) - college
  4. The Last Concert (styczeń 2020) - opuszczone opactwo
  5. The Horror and The Song (marzec 2020) - zakład psychiatryczny

Kompletny sezon Song of Horror możecie dodać do listy życzeń na Steamie. Deweloperzy zapowiedzieli na razie wyłącznie wersję PC.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Song of Horror
  2. Oficjalna strona internetowa studia Protocol Games