Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDPCiOSSwitch
Okładka The Almost Gone (AND)

The Almost Gone

The Almost Gone to przygodowa gra logiczna. Musimy odkryć mroczną tajemnicę, w którą uwikłana jest protagonistka zawieszona między światami. Przed nami podróż w przeszłość w celu znalezienia odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Przygodowe | elementy logiczne | indie

Okładka The Almost Gone (AND)

data premiery gry:

The Almost Gone to przygodowa gra logiczna opowiadająca historię pewnej dziewczyny uwięzionej między życiem a śmiercią. Za grę odpowiada niewielkie belgijskie studio Happy Volcano, które otrzymało wiele niezależnych nagród, w tym, chociażby zwyciężyło w kategorii najbardziej innowacyjnej gry roku 2018.

Fabuła

The Almost Gone skupia się wokół historii młodej dziewczyny zawieszonej między światem żywych i umarłych. Jej zadaniem jest odtworzenie zdarzeń, które doprowadziły ją do tego miejsca. W tym celu zwiedzamy znaczące miejsca z naszej przeszłości i szukamy wskazówek, które doprowadzą nas do prawdy.

Mechanika

The Almost Gone to historia opowiedziana w pięciu rozdziałach. Narracja nie mówi nam wprost, co się wydarzyło, ale poprzez stopniowo zdobywane fragmenty wspomnień pozwala nam samemu złożyć opowieść w całość.

Rozgrywka jest obserwowana w rzucie izometrycznym i skupia się wokół eksplorowania różnorodnych trójwymiarowych dioram pełnych znaczeń i wskazówek z przeszłości. W dowolnym momencie w każdej z odwiedzanych lokacji możemy obrócić kamerę, dzięki czemu łatwiej nam dojrzeć rzeczy niewidoczne z innych perspektyw i wejść z nimi w interakcje. Te często wiążą się z rozwiązaniem drobnych zagadek, co nagradzane jest małym fragmentem, który zbliża nas do zrozumienia całości.

Lokacje w grze składają się na miejsca, które w jakiś sposób były istotne w życiu bohaterki. Dlatego zwiedzamy tu jej dom, domek na drzewie, podwórko, szkołę, często odwiedzaną ulicę, ale i wiele innych. Każda z lokacji, mimo że niewielka, jest bogata w szczegóły.

Kwestie techniczne

Oprawa wizualna The Almost Gone na pierwszy rzut oka przypomina gry tworzone na aplikacje mobilne, co w tym wypadku nie jest dalekie od prawdy. Styl artystyczny jest dość minimalistyczny, przez co łatwo dostrzec różne szczegóły.

Za opowiedzianą historię odpowiada Joost Vandecasteele. Z kolei za muzyką podkreślająca klimat gry stoi Yves De Mey, znany ze ścieżki dźwiękowej do nominowanego do Oscara filmu Rundskop.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do The Almost Gone

Wymagania wiekowe The Almost Gone

16+

PC
Switch
AND
iOS