Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneXONEiOSSwitchPS4ANDPC
Okładka Gorogoa (XONE)

Gorogoa

Oryginalna gra logiczna, za której opracowaniem stoi studio Buried Signal. Autorem tej produkcji jest Jason Roberts, który odpowiadał zarówno za kod gry, jak i za jej oprawę wizualną.

Logiczne | 2D | indie | eksperymentalne/artystyczne

Okładka Gorogoa (XONE)

data premiery gry:

14gru2017

PC iOS Switch

22maj2018

PS4 XONE

20cze2018

AND

Gorogoa jest oryginalną grą logiczną, opracowaną przez studio Buried Signal. Autorem omawianej produkcji jest Jason Roberts, odpowiedzialny zarówno za kod gry, jak i za jej oprawę wizualną. Tytuł pojawił się między innymi na platformie PC, PS4 itd., a jego wydanie wzięła na swoje barki firma Annapurna Interactive.

Fabuła

Historia opowiedziana w Gorogoa nie podlega jednoznacznej interpretacji. Głównym bohaterem gry jest chłopiec, który kolekcjonuje tajemnicze przedmioty o znaczeniu religijnym. Opowieść jest pełna symboliki odwołującej się do wierzeń z całego świata i ma przy tym wyjątkowo abstrakcyjny charakter.

Mechanika

Tym, co wyróżnia Gorogoa na tle innych gier logicznych wydanych na platformę PC, PS4 itd., są nietypowe mechanizmy, jakimi rządzi się rozgrywka. Filarem zabawy jest rozwiązywanie zagadek, które funkcjonują na zasadach układanek (tak zwanych „przesuwanek”) składających się z maksymalnie czterech scen. Sprawę komplikuje fakt, że nie dopasowujemy do siebie poszczególnych części jednego obrazka, a raczej poukrywane na każdej scence motywy – np. siedzącego na gałęzi ptaka na jednej ćwiartce ekranu, jabłko na drugiej i miskę na trzeciej. Ułożone odpowiednio obrazki „ożyją”, tworząc scenę o kluczowym znaczeniu i tym samym popychając akcję do przodu.

Kwestie techniczne

Gorogoa cechuje się wysokiej jakości, dwuwymiarową oprawą graficzną, utrzymaną w kreskówkowej stylistyce. Całość sprawia wrażenie pokolorowanego, wprawionego w ruch szkicu, co prezentuje się doskonale zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i na komputerach osobistych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Gorogoa

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Gorogoa

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 6200 / Radeon X1300 lub lepsza
  • 680 MB HDD
  • Windows XP
PC
iOS
Switch
PS4
XONE
AND