Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2011, 13:17

autor: Sarge

Data premiery kooperacyjnego dodatku DLC do gry Warhammer 40,000: Space Marine

Poznaliśmy datę premiery dodatku DLC Exterminatus do gry Warhammer 40,000: Space Marine. Rozszerzenie wprowadza tryb kooperacji.

Firma THQ ujawniła datę premiery pierwszego dodatku DLC do gry Warhammer 40,000: Space Marine, zapowiedzianego przez twórców miesiąc temu. Darmowe rozszerzenie Exterminatus wprowadzi tryb kooperacji dla czterech graczy.

Pakiet pojawi się do ściągnięcia 25 października na łamach Xbox Live, amerykańskiego PlayStation Network oraz platformy Steam. Polscy użytkownicy PlayStation 3 będą musieli poczekać dzień dłużej, gdyż aktualizacje europejskiego sklepiku firmy Sony odbywają się zawsze w środy.

Data premiery kooperacyjnego dodatku DLC do gry Warhammer 40,000: Space Marine - ilustracja #1

Dodatek uzupełni podstawową wersję gry o kooperacyjny tryb Exterminatus, przeznaczony dla maksymalnie czterech graczy. W jego ramach ukończymy dwa oddzielne scenariusze: Assault on Hab Center Andreas oraz Escape from Kalkys Facility. Są to misje przygotowane specjalnie z myślą o rozgrywce dla kilku graczy, a autorzy w przyszłości planują wydać kolejne pakiety DLC z nowymi zadaniami.

W rozszerzeniu wcielimy się w członka oddziału marines reprezentującego jedną z trzech klas postaci: Tactical, Devastator lub Assault. Każda z nich charakteryzować się będzie odmiennymi umiejętnościami i broniami. Postępy gracza w trybie kooperacji będą zapisywane, a zdobyte doświadczenie zostanie uwzględnione także w tradycyjnym multiplayerze.

W Warhammer 40,000: Space Marine wcielamy się w kapitana Tytusa, który wraz z resztą marines musi stawić czoła inwazji orków na jedną z planet Imperium. Produkt oferuje wiele rodzajów broni i zróżnicowaną rozgrywkę, w której główny nacisk położono na strzelanie oraz elementy akcji. Uzupełnieniem jednoosobowej kampanii jest tryb multiplayer, pozwalający toczyć potyczki maksymalnie szesnastu graczom.