Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2011, 11:20

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Data premiery Driver: San Francisco

Firma wydawnicza Ubisoft ogłosiła dzisiaj, że najnowsza odsłona cyklu Driver, czyli Driver: San Francisco ukaże się w sklepach na terenie Stanów Zjednoczonych 30 sierpnia bieżącego roku. Biorąc pod uwagę zwyczaje wydawnicze, możemy śmiało przypuszczać, że europejska premiera gry odbędzie się w piątek 2 września. Informacja o amerykańskim debiucie

Firma wydawnicza Ubisoft ogłosiła dzisiaj, że najnowsza odsłona cyklu Driver, czyli Driver: San Francisco ukaże się w sklepach na terenie Stanów Zjednoczonych 30 sierpnia bieżącego roku. Biorąc pod uwagę zwyczaje wydawnicze, możemy śmiało przypuszczać, że europejska premiera gry odbędzie się w piątek 2 września.

Informacja o amerykańskim debiucie, a tym samym i europejskim, potwierdziłaby niedawno ujawnioną, orientacyjną datę wydania najnowszego Drivera. Pozostaje mieć nadzieję, że jest to ostateczny i definitywny termin premiery gry, który nie ulegnie kolejnej zmianie.

Data premiery Driver: San Francisco - ilustracja #1

Driver: San Francisco

Wydawca z pewnością liczy na to, że Driver: San Francisco wyciągnie serię z „jakościowego dołka”, w który wpadła po premierze DRIV3R. Być może uda się to dzięki interesującemu zabiegowi fabularnemu. Przypominamy, że główny bohater gry - detektyw John Tanner – po konfrontacji ze złym Jericho trafia do szpitala i zapada w śpiączkę. Zadaniem gracza będzie udzielenie pomocy bohaterowi i przeprowadzenie go przez senne wyobrażenia o rzeczywistości. Takie rozwiązanie powinno dostarczyć mnóstwa interesujących możliwości, a także pozwolić na nieskrępowaną zabawę, odkładającą kwestię realizmu na dalszy plan.

Driver: San Francisco ukaże się równolegle na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3, a także na pecetach. Za stworzenie produkcji odpowiada studio Ubisoft Reflections (znane kiedyś jako Reflections Interactive), które w przeszłości opracowało takie tytuły jak Shadow of the Beast i Destruction Derby. Dodatkowo, gra o identycznym tytule, jednak w nieco zmienionej formie, zmierza też na sprzęt Nintendo, czyli 3DS oraz Wii.

Wszystkich fanów serii Driver oczekujących na najnowszą odsłonę cyklu serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony dzisiaj około godziny 18. Wtedy też opublikujemy obszerny materiał opisujący wrażenia z pokazu w Londynie.