Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2011, 15:00

autor: Soviet

Darmowa gra przeglądarkowa od twórców Resistance

Global Resistance to darmowa gra, dostępna przez przeglądarkę, stworzona w ramach promocji Resistance 3. W tytule tym walczymy o kontrolę jak największego terenu, wcielając się w dowócę Chimer lub sił ludzkości.

W ramach promocji Resistance 3 firma Insomniac Games przygotowała darmową grę przeglądarkową, Global Resistance. W produkcji tej możemy wcielić się w dowódcę zarówno oddziałów Chimery, jak i wojsk ludzkości, a następnie spróbować przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Global Resistance to gra strategiczna, w której celem jest zajęcie jak największej liczby prowincji. Teatrem działań jest cały glob, podzielony na sektory. Po wybraniu jednego z nich mamy możliwość wysłania tam żołnierzy lub zbombardowania terenu. Zasoby nie są oczywiście nieskończone - do budowy nowych jednostek i amunicji potrzebny jest rozwój posiadanej bazy. W niej stawiamy kilka rodzajów dostępnych budynków, takich jak baraki, fabryki bomb czy fortyfikacji. Możemy też umacniać pozycje, stawiając bunkry. Pieniądze zdobywamy wykonując misje, likwidując siły przeciwnika czy wygrywając pojedynki jeden na jeden.

Darmowa gra przeglądarkowa od twórców Resistance - ilustracja #1

Wokół tych ostatnich zbudowano osobną mini-grę. Przeciwnikiem są tu inni gracze. Po wybraniu oponenta dostajemy porcję informacji na temat jego silnych i słabych stron. Dane te pokazują, jaki rodzaj ataków w przeszłości był skuteczny przeciwko danemu graczowi. Po podjęciu decyzji i wybraniu odpowiednich manewrów pozostaje czekać na wynik potyczki. W bazie możemy wybudować także specjalny budynek, dzięki któremu wywiad na temat wroga będzie dokładniejszy.

Trzeba przyznać, że Global Resistance to dobry pomysł na promocję gry. Całość prezentuje się profesjonalnie i działa bardzo sprawnie. Na pewno wygląda to bardziej zachęcająco niż suche informacje prasowe i trailery na YouTube. Przypomnijmy, ze „pełnoprawne" Resistance 3 ma zostać wydane we wrześniu tego roku, ekskluzywnie na PlayStation 3. Miesiąc wcześniej mają rozpocząć się beta-testy trybu multiplayer, a pełna wersja gry ma wprowadzać kontrowersyjny system przepustek.